Оніміння рук – важливий сигнал про те, що потрібно звернутися до лікаря. П’ять можливих причин

У більшості випадків, коли ми прокидаємося з онімілими руками або ногами, це відчуття супроводжується поколюванням.

Основним фактором, що призводить до появи цих проблем, є закупорка нервів або кровоносних судин.

Але будьте дуже обережні, оскільки це відчуття може бути симптомом серйозних захворювань, які потребують медичної допомоги. Нижче представлений список 5 найнебезпечніших захворювань, симптомами яких є оніміння рук або ніг

1. Вертебральний остеохондроз

Здавлення нервів, шийного відділу, хребта може викликати оніміння рук, головний біль або дезорієнтацію.

2. Розсіяний склероз

Це захворювання може вражати білкову оболонку нервових волокон, в результаті чого знижується чутливість і може виникнути оніміння рук або ніг.

3. Цукровий діабет і серповидноклітинна анемія

Ці два захворювання уповільнюють кровообіг в кінцівках, одним із симптомів є оніміння рук.

4. Шийно-плечова невралгія

Це небезпечне захворювання, яке викликає запалення в плечі, що призводить до оніміння рук.

5. Судинно-мозкова катастрофа

Це, мабуть, найнебезпечніша причина оніміння рук. Якщо у вас ще й німіють ноги, постійні головні болі, проблеми із зором і розмова, терміново викликайте лікаря, можливо, це інсульт!

Причини оніміння

Оніміння більшу частину часу відчувається у верхніх і нижніх кінцівках і може мати різні причини.

Найпоширенішими причинами є пошкодження та здавлення нерва, яке виникає внаслідок тривалого стояння в певному положенні. Для шийного спондильозу оніміння рук є патогномонічним ознакою.

Симптоми оніміння:

Оніміння кінцівок може включати такі відчуття, як:

Арсура;

Втрата чутливості ураженого члена;

Біль при легкому дотику;

поколювання.

Коли вам слід звернутися до лікаря, якщо у вас німіють руки або ноги?
Вам слід запланувати візит до лікаря, якщо оніміння проявляється переважно в пальцях рук або ніг і якщо симптоми посилюються без певної причини.

Коли оніміння є невідкладною медичною допомогою

Оніміння одного боку, утруднена мова, сплутаність мислення і слабкість або параліч обличчя можуть сигналізувати про наявність інсульту, тому не ігноруйте такі симптоми і негайно зверніться до лікаря при їх появі.

Крім того, якщо оніміння супроводжується сильними головними болями, втратою свідомості, сплутаністю свідомості та утрудненим диханням, негайно зверніться за медичною допомогою, оскільки це може бути пухлина мозку.

Які аналізи може зажадати лікар, щоб виявити причину оніміння

Щоб визначити причини оніміння, лікар може вимагати додаткових досліджень, якщо історія хвороби та клінічне обстеження (перевірка рефлексів, м’язового опору та сенсорних функцій) не дають чіткої відповіді.

Вони можуть включати: аналізи крові та сечі (гемограма, повне дослідження електролітів, оцінка рівня вітаміну В12, аналіз гормонів щитовидної залози тощо), МРТ та комп’ютерна томографія.

Лікування оніміння

Варіанти лікування оніміння відрізняються залежно від причини, виявленої після медичних тестів. У разі шийного спондильозу та інших кістково-суглобових дегенеративних процесів, грижі диска або синдрому зап’ястного каналу рекомендується фізіотерапія або репаративне хірургічне терапевтичне втручання.

Для діабетиків дуже важливо регулювати рівень глікемії за допомогою ліків і дієти, оскільки інакше. до поколювання та оніміння додаються парестезії, що призводить до втрати больової чутливості в руках і ногах, пацієнти можуть завдати собі шкоди, навіть не усвідомлюючи, а отже, і правильного лікування.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *