Їжте, щоб перемогти хворобу: що їсти, щоб вилікувати органи та уникнути раку, депресії та тривоги

Ні для кого не секрет, що те, що ви їсте, має величезний вплив на ваше здоров’я, і доведено, що ви можете їсти, щоб перемогти хворобу. Ніхто не знає цього краще, ніж доктор медичних наук Вільям Лі, автор книги «Їжте, щоб перемогти хворобу: нова наука про те, як ваше тіло може оздоровитися».

Лі був представлений у численних ЗМІ, а також є автором понад 100 наукових публікацій, включаючи дослідження, опубліковані в New England Journal of Medicine та Lancet. Він також служив у Гарвардській медичній школі та десятиліттями займався медичною практикою.

Доктор Лі поділився думками про те, як боротися з раком та іншими хворобами за допомогою дієти, активуючи п’ять систем захисту здоров’я організму. Ось його ідеї про те, як харчуватися, щоб перемогти хворобу.

Дослідження їжі

Одним із найбільших відкриттів доктора Лі за його кар’єру було усвідомлення того, що, незважаючи на те, що медична практика є життєво важливою та змінює життя, більша частина його навчання була зосереджена на лікуванні хвороб і мало на профілактиці.

«Коли я навчався в медичній школі, мене справді вчили про здоров’я на кількох уроках, а потім все було про хворобу та про те, що ми повинні робити, щоб її позбутися, лікувати, вирізати, спалити, призначити хіміотерапію чи призначити антибіотики. Саме так я увійшов у світ медичної практики»

Лі зрозумів, що ліки не можна використовувати як засіб профілактики, тому, щоб зосередитися на профілактиці захворювань, він звернув увагу на їжу. Це спонукало його почати досліджувати вплив їжі на здоров’я так само, як медичні дослідники вивчають медицину, використовуючи ті самі інструменти та методи, щоб зрозуміти, наскільки сильною може бути їжа — і як їсти, щоб перемогти хворобу.

«Я виріс, харчуючись традиційною азіатською та середземноморською їжею, свіжоприготованою цільною їжею, не надто багато, розробленою так, щоб вона була справді смачною. Тож я завжди вважав, що їжа – це те, що підтримує мене та підтримує моє самопочуття», – каже Лі.

«… У дорослому віці, їдаючи на самоті в їдальні або в лікарні, подорожуючи та відвідуючи ресторани, я почав усвідомлювати, що я фактично втратив зв’язок із тим, що насправді дали нам наша історія та культура, що є чимось досить елементарним, що говорить про тіло.”

Багато сьогодні зосереджені на дієті, яка може спричинити власні проблеми. Більшість дієт суворі та виключають певні ключові продукти, і це ускладнює їх дотримання та підтримку.

«Я відчув, що має бути кращий спосіб зробити це, і я з’ясував, що коли мова заходить про їжу та здоров’я, це насправді не лише про їжу, а про те, як наше тіло реагує на те, що ми в нього кладемо», — каже Лі. . «Перш ніж вибрати будь-яку дієту або будь-яку комбінацію продуктів, ви повинні спочатку зрозуміти, як ваше тіло реагує, щоб зберегти ваше здоров’я».

Те, що Лі виявив, працюючи понад 30 років з доктором Джудою Фолкманом, піонером у галузі медицини, полягає в тому, що здоров’я надзвичайно залежить від кровообігу. Коли циркуляція надлишкова, це може сприяти таким захворюванням, як рак, тоді як відсутність кровообігу може перервати постачання кисню та поживних речовин до тканин, спричиняючи їхню смерть, що, у свою чергу, може сприяти розвитку захворювань.

«Лабораторні дослідження показали, що коли раптово виникає рак, який не має кровопостачання, ця маленька пухлина може зрости в 16 000 разів лише за кілька тижнів. Досить когось убити. Це призвело до розробки понад 18 препаратів, які лікарі-онкологи використовують для припинення кровопостачання ракових пухлин», — каже Лі.

«Використовуючи ті ж самі інструменти, щоб виявити ліки, які можуть перешкоджати кровопостачанню, щоб позбавити раку голоду, я фактично зміг перевірити їжу, і коли ви тестуєте їжу в цих системах, ви можете перевіряти їх безпосередньо поряд, ви побачите, що зелений чай, соя, лаванда, цитрусові та брокколі можуть стояти поруч із ліками від раку».

5 систем захисту здоров’я

Організм створений для захисту здоров’я, тоді як навколишні фактори навколишнього середовища намагаються проникнути.

«Думайте про наше тіло як про фортецю. Якщо ви пам’ятаєте середньовічний замок, у вас є рів попереду, у вас є високі похилі стіни, у вас є маленькі щілини в стінах, з яких люди могли стріляти стрілами, у вас є маленькі пастки для тигрів, маленькі шпичасті отвори. посередині гвинтові сходи — усе це. Фортеця створена для захисту від загарбників», — каже Лі. «Це саме наше тіло, але замість кам’яних конструкцій чи списів це насправді біологія».

За словами доктора Лі, існує п’ять основних систем захисту здоров’я:

Кров або кровообіг/ангіогенез – в організмі є кровоносні судини, які живлять кожну клітину тіла.
Стовбурові клітини кісткового мозку — допомагають нам зцілюватися зсередини та відновлювати наші органи, коли ми старіємо або отримуємо травми.
Мікробіом – це здорові кишкові бактерії, а у людини є майже 40 трильйонів кишкових бактерій. «Знаєте, як майбутня мама каже: «Я їм за двох?». Ми їмо на 40 трильйонів, і це веде до нового розуміння того, що ми їмо, і впливу на наш кишковий захист», — каже Лі.
ДНК – наша ДНК захищає нас від агресивного впливу навколишнього середовища.
Імунна система– «Це сильніше, ніж ми коли-небудь думали, тому що тепер ми знаємо, що навіть у людини старше 80 років їх імунна система настільки сильна, що може не тільки протистояти інфекції, але може допомогти протистояти раку».
«Ці п’ять систем захисту здоров’я діють постійно, і коли ми сідаємо за стіл, ми або створюємо та зміцнюємо ці системи захисту, або руйнуємо їх і руйнуємо», — каже Лі.

Як харчуватися, щоб перемогти хворобу

Ось кілька найкращих продуктів, які можна їсти, щоб перемогти хворобу:

1. Соя

«Існує помилкова думка, що соя насправді небезпечна для вашого здоров’я, оскільки вона може спричинити рак молочної залози, і ми вважаємо це тому, що в сої є рослинний естроген, про який ми знаємо, і ми знаємо, що деякі типи раку молочної залози людини можуть бути активовані естроген людини. Але якщо ви подивитеся на естроген рослин сої та людський естроген, то вони нічим не схожі, і виявиться, що наука показує нам, що рослинний естроген насправді протидіє ефектам естрогену людини. Отже, соя діє як хороші ліки для організму, каже Лі.

«Було проведено дослідження за участю 500 жінок, які вже хворіли на рак молочної залози, і було вивчено, що ті жінки з раком молочної залози, які їли більше сої, мали кращу виживаність – вони мали приблизно на 30% менший ризик смерті від раку молочної залози – і ті, хто їв більше сої, змогли знизити ризик повернення раку».

Важливо бути обережними з продуктами з високою обробкою, включаючи соєві продукти. Багато сортів соєвого молока піддаються надмірній обробці і містять непотрібні, а часом і шкідливі добавки.

Ось чому я прихильник ферментованого соєвого натто. Я також за свіжу їжу, а не купівлю готової їжі.

Їсти чорницю чи яблуко проти. купуючи журавлинний сік або яблучний сік – краще їсти цілі свіжі фрукти, які не пройшли обробку або не додавали в них шкідливих інгредієнтів.

Насіння льону має сполуку, подібну до сої, яка може захистити від хвороб, поряд з лавандою, вітексом, шавлією. Вони можуть ефективно збалансувати естроген.

2. Помідори

У помідорах є дуже важлива природна хімічна речовина під назвою лікопін.

«Лікопін в помідорах досліджували протягом тривалого часу. Існує дослідження за участю 35 000 чоловіків, яке спостерігало за споживанням ними помідорів, варених помідорів, і виявило, що ті чоловіки, які їли дві-три порції варених помідорів, мали на 30% менший ризик розвитку раку простати.

«У чоловіків, у яких розвинувся рак передміхурової залози, чим більше помідорів вони їли, тим менш агресивним був рак передміхурової залози, оскільки лікопін є антиандрогенним, тобто припиняє кровопостачання, яке живить рак. Це справді дивовижний спосіб позбавляє раку від голоду».

3. Зелений чай

Пийте більше двох чашок зеленого чаю на день. Він наповнює систему природними біоактивними хімічними речовинами, отриманими з рослини зеленого чаю, які можуть перекрити кровопостачання пухлин, фактично навіть вбиваючи ракові стовбурові клітини. Він також захищає кровоносні судини.

4. Горіхи та насіння

Фісташки, мигдаль, кешью, горіхи макадамії та звичайні волоські горіхи є одними з найкращих варіантів.

«Велике дослідження за участю 700 осіб з Американського товариства клінічної онкології показало, що люди, які їли кілька волоських горіхів на день, мали до 50% зниження смертності, якщо вони мали рак товстої кишки 3 стадії та якщо вони успішно вилікували рак. , ризик повернення раку у них значно нижчий», — каже Лі. «Жменя горіхів на перекус — це дуже хороший спосіб знизити ризик раку.

«Виявилося, що волоські горіхи містять не тільки здорові омега-3 жирні кислоти, які можуть перекрити кровопостачання ракових клітин, але й нерозчинну клітковину. Вони є чудовим джерелом клітковини.

«Ця нерозчинна клітковина живить наш мікробіом і активує нашу імунну систему. Це зменшує запалення, що знижує ризик раку».

Що їсть доктор Лі, щоб перемогти хворобу?

По-перше, доктор Лі зазначає, що «немає жодної їжі, яку потрібно їсти весь час. Вживання різноманітної їжі, в основному рослинної, мінімально обробленої їжі, одночасно зменшуючи споживання ультраобробленої їжі, м’яса, також знижує ризик раку».

Він радить зосередитися на таких моделях харчування, як середземноморська дієта та традиційні азіатські дієти.

Крім того, вона любить зосереджуватися на рослинній їжі та намагається будувати свою їжу навколо овочів. Отже, що зазвичай їсть доктор Лі, щоб перемогти хворобу щодня?

Сніданок

«Коли я прокидаюся вранці, перше, що я роблю, це лягаю із зеленим чаєм або кавою», — каже Лі.

«У каві є кавова кислота, хлорогенова кислота, усі ці природні біологічно активні речовини, які неймовірно здорові для вас. Вони подовжують ваші теломери, що уповільнює старіння клітин. Вони є антиандрогенними, тому перекривають кровопостачання, щоб підживити рак і зробити наші кровоносні судини справді здоровішими. Багато знижують ризик розвитку деменції.

«… Я буду пити чай або каву щодня. Щодня я люблю їсти фрукти вранці або гранолу. Вранці я їжу досить легко».

обід

«Для мене обід різноманітний, але я завжди намагаюся приготувати щось рослинне.

«Іноді я пропускаю обід, і якщо ви пропускаєте обід кілька разів на тиждень, ви насправді голодуєте, що, як ми знаємо, фактично припиняє кровопостачання, яке живить рак. Це допомагає організму краще контролювати рівень цукру в крові, перезавантажує імунну систему, допомагає регенерувати стовбурові клітини в організмі».

Вечеря

«На вечерю я будую основну їжу навколо овочів. Я сприймаю м’ясо як приправу, а не як основну їжу.

«Наприклад, я роблю салат – це переважно овочі, трохи помідорів, моркви та інших корисних продуктів, і я або додаю в нього трохи яєць, або курку, або тунця, або анчоуси. М’ясо або яйця або риба – доповнення до основного».

Висновок

Базуючись на його книзі «Їжте, щоб перемогти хворобу» та його десятиліттях досліджень у цій галузі, ось головні поради доктора Лі щодо їжі, щоб перемогти хворобу:

Коли ви обираєте їжу, справа не в крайнощах. Насправді йдеться про раціональність. Подумайте про те, як ваше тіло захищається від вашої хвороби або хвороби, яку ви хочете запобігти.

Не напружуйтесь через дієту. Стрес насправді погіршує кожну хворобу. Якщо у вас хвороба серця, напруга через те, що ви їсте, спричиняє підвищення артеріального тиску, що гірше для вашого серця.

Якщо у вас рак, стрес пришвидшує ріст пухлини, оскільки він пригнічує вашу імунну систему та викликає ріст кровоносних судин, які живлять рак. Коли ви переживаєте стрес, ви фактично змінюєте свій мікробіом, який намагається зменшити запалення у вашому тілі, тому немає нічого хорошого в стресі.

Якщо я дійсно хочу, щоб люди розуміли щось, так це те, що їм не потрібно турбуватися про їжу. Ви повинні почати з малого і, виходячи з того, що ви вже любите їсти, поступово вводьте в свій раціон інші здорові продукти.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *