Чому всім жінкам так важливо приймати фолієву кислоту?

Фолієва кислота (вітамін В9) надзвичайно важлива для організму жінки і по праву вважається жіночим вітаміном. В9 грає істотну роль у формуванні органів, тканин, відновленні імунітету, регулювання роботи серця, зміцнення кровоносних судин.

Брак елемента провокує розвиток інсульту, інфаркту, атеросклерозу, розлад нервової системи, ранній клімакс. Тому фолієва кислота, особливо в сукупності з вітамінами В6 і В12, представляє особливу цінність для жіночого організму, так як всі три вітаміни беруть участь в процесі створення структури ДНК, тілець гемоглобіну, відповідають за роботу головного мозку. У цій статті ми докладніше розберемо для чого потрібна жінкам фолієва кислота і в чому її користь.

Користь фолієвої кислоти для жінок

Фолієва кислота краще за інші вітаміни відновлює імунну систему, підтримує роботу серця і кровоносних судин. Стимулює діяльність всіх органів, особливо шкіри, а також сприяє нормальному росту волосся.

Фолієва кислота в комплексі з вітамінами В6 і В12 знижує ризик розвитку захворювань очей на 30%. Фолієва кислота забезпечує шкірі здоровий колір. А разом з пантотеновою і параамінбензойною кислотами тривалий час захищає волосся від посивіння.

Цей вітамін особливо рекомендується під час вагітності. Щоденна доза фолієвої кислоти під час вагітності – 400 мг.

Результати багаторічних тестів показали, що тривалий прийом вітаміну В9 (фолієвої кислоти) дозволяє не тільки позбутися від багатьох ускладнень під час вагітності та пологів, а і є неймовірно корисний для жіночого здоров’я аж до настання менопаузи.

Так, вчені з’ясували, що вживання фолієвої кислоти допомагає уникнути появи проблем з хребтом у дитини, сприяє правильному формуванню нервової системи плода. Крім того, цей вітамін незамінний при лікуванні післяпологової депресії, тому його по праву вважають головним жіночим вітаміном.

У жінок нестача фолієвої кислоти може привести до відсутності нормальної реакції репродуктивних органів на естроген. У підлітковому віці фолієва кислота коригує статеве дозрівання дівчини, допомагає при акне. Але необхідний цей вітамін і чоловікам.

Фолієва кислота працює в одній упряжці з тестостероном, сприяючи дозріванню сперми. Щоб у юнака розвивалися нормальні статеві характеристики на кшталт голосу, бороди і збільшення простати для вироблення насіння, йому необхідна достатня кількість фолієвої кислоти.

Симптоми і причини дефіциту фолієвої кислоти

Перші ознаки дефіциту вітаміну – відсутність настрою, апетиту, нервозність і слабкість, апатія і втрата інтересу до справ. У годуючих мам може спостерігатися посилення післяпологової депресії.

Гіповітаміноз призводить до дефіциту адреналіну, тому з’являється безсилля і знижується працездатність. Через нервові розлади виникає агресія, дратівливість, з’являються страхи, фобії, невпевненість. Також дефіцит провокує швидке стомлення, погіршення пам’яті, зниження уваги, втрату ваги.

На думку лікарів, організм не утримує В9 в достатніх кількостях через харчування, до якого не увійшли такі продукти, як різні сорти капусти, бобові, цитрусові, вишня, диня, соя, інжир, агрус.

Якщо не вживати перераховані продукти, то може розвинутися дефіцит вітаміну B9. Однією з причин дефіциту вважається хронічний алкоголізм у жінок і кишкові розлади, що порушують всмоктування корисних елементів. Погана засвоюваність фолієвої кислоти відбувається через тривале лікування антибіотиками і медикаментозними курсами, такими, що порушують абсорбцію в шлунково-кишковому тракті.

Симптоми дефіциту фолієвої кислоти проявляються через 10-30 діб після зниження рівня вітаміну в крові.

Основні джерела фолієвої кислоти:

Бобові, салат, шпинат, капуста, зелена цибуля, зелений горошок, квасоля, соя, буряк, морква, томати, борошно грубого помелу та хлібобулочні вироби з цієї муки, гречана і вівсяна крупи, пшоно, дріжджі.

З продуктів тваринного походження багаті фолієвою кислотою печінка, нирки, сир, сир, ікра, яєчний жовток. Однак необхідно щодня з’їдати величезну кількість потрібних продуктів, щоб заповнити вміст цього вітаміну в організмі. Тому доцільно приймати його в таблетках, особливо з огляду на його невисоку ціну.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *