Шпаргалка з видалення 80 типів плям: тепер ви зможете відіпрати все

Треба відіпрати ПЛЯМИ від соку, крові, вина, пива, шампанського й трави, жуйки, томатів, соусів, риби, консервів, іржі, йоду, помади, яблук, малини, черешні, парфумів, губної помади, чорнильні плями, плями від рослинної олії, плями жиру …?

Ми знаємо 80 способів видалення різних плям. 

1. Вироби з штучних шовкових тканин не можна відразу, без проби, чистити такими засобами, як ацетон, перекис водню, щавлева, оцтова і лимонна кислота.

2. Плями на виробах зі штучної шкіри не можна видаляти спиртом, бензином, ацетоном, а тільки теплою мильною водою.

3. Плями від фруктів і фруктових соків можна видалити розчином гліцерину і горілки (в рівних частинах), а також, якщо тримати тканину над посудом з киплячою водою і протирати пляму оцтом.

4. Старі плями на одязі можна відтерти підігрітим лимонним соком, тримаючи виріб над посудом з киплячою водою.

5. Можна також видалити пляму лимонним соком, розведеним навпіл з горілкою або денатуратом, потім протерти ганчіркою, змоченою розчином води з нашатирним спиртом.

6. Свіжі плями від яблук, малини, черешні змиються тампоном, змоченим теплим молоком і мильною водою.

7. Плями від фруктового соку слід протерти нашатирним спиртом навпіл з водою, потім весь виріб випрати.

8. Винні плями на сукні з бавовняної тканини можна вивести киплячим молоком.

9. Свіжі плями від червоного вина, фруктів потрібно засипати сіллю і промивати водою з милом або протерти S-процентним розчином нашатирного спирту, а потім промити.

10. Плями від білого вина і шампанського протерти гліцерином, підігрітим до 40-50 градусів, потім промити теплою водою.

11. Плями від вина та пива з бавовняної скатертини можна вивести, якщо натерти їх лимоном і потримати деякий час на сонці. Потім скатертину прополоскати.

12. Винні плями зникають, якщо ретельно промити їх в теплому молоці, після чого прополоскати спочатку в холодній, а потім в гарячій воді.

13. Плями від пива видаляють теплим нашатирним спиртом, потім перуть тканину в теплій мильній воді.

14. Свіжі плями від трави (зелені) можна видалити горілкою, а найкраще денатуратом. Можна також їх позбутися розчином кухонної солі (1 чайна ложка на 1/2 склянки теплої води). Після видалення плями тканину ополіскують в теплій воді.

15. З білих тканин трав’яні плями знімаються 3-процентним розчином перекису водню з невеликим додаванням нашатирного спирту.

16. Плями від парфумів і одеколону на шовковому і вовняному одязі змочують винним спиртом або чистим гліцерином, потім протирають ваткою, просоченою сірчаним ефіром або ацетоном.

17. Такі плями на білих тканинах змочують спочатку нашатирним спиртом, потім розчином гідросульфіту (щіпка гідросульфіту на склянку води) і через 2-3 хвилини — розчином щавлевої кислоти (щіпка кислоти на склянку води).

18. Плями від губної помади на шерсті і шовку легко виводяться чистим спиртом.

19. Плями від фарби для волосся можна видалити розчином перекису водню з нашатирним спиртом або розчином гідросульфіту (1 чайна ложка на склянку води). Для цього розчин потрібно підігріти до 60 градусів і ваткою, змоченою в ньому, протерти пляму. Потім річ ​​випрати в теплій мильній воді.

20. Плями від поту зникають, якщо при пранні виробу додати в теплу мильну воду трохи нашатирного спирту (1 чайна ложка на 1 л води). Можна також протерти пляму сумішшю горілки і нашатирного спирту.

21. Плями від поту на вовняному виробі можна видалити ганчіркою, змоченою в розчині солі; можна також протерти їх спиртом.

22. Плями від бруду можна очищати відразу, коли вони ще мокрі. Треба дати плямі висохнути, потім очистити слабким розчином бури і протерти сухою ганчіркою.

23. Плями від морозива і молока виводяться сумішшю, в рівних частинах гліцерину, нашатирного спирту і теплої води. Цією сумішшю протерти пляму, після чого випрати річ в теплій воді.

24. Плями від молока видаляються в прохолодній мильній воді або у воді з додаванням бури або нашатирного спирту.

25. Пляма від марганцівки зникне, якщо забруднене місце намочити в сироватці або кислому молоці на 3-4 години, потім річ ​​випрати.

26. Пляму від марганцівки на білій тканині можна видалити розчином щавлевої кислоти. Одна чайна ложка на 1/2 склянки води, після чого річ промити в гарячій, потім в теплій воді.

27. Плями від чаю видаляються сумішшю гліцерину з нашатирним спиртом (4 частини гліцерину і 1 частина нашатирного спирту). Старі плями на білій тканині краще видаляти розчином щавлевої кислоти (1/2 чайної ложки на склянку води) або розчином гіпосульфіту (1 чайна ложка на 1/2 склянки води). Потім річ ​​вичистити, прати в мильній воді, додавши на 1 л води 2 чайні ложки нашатирного спирту, і добре прополоскати.

28. Чайні плями на білій тканині можна вивести перекисом водню або декількома краплями лимонного соку, після чого річ випрати і прополоскати в теплій воді.

29. Плями від кави, какао видаляються нашатирним спиртом, наполовину розведеним водою. Особливо хороший ефект досягається, якщо спочатку протерти пляму бензином.

30. Плями від кави, какао на тонких шовкових сукнях можна вивести, якщо змочити пляму підігрітим гліцерином і залишити на 5 — 10 хвилин, потім прополоскати в теплій кип’яченій воді.

31. Плями від кави і какао зникають, якщо випрати річ в теплій солоній воді і прополоскати в холодній.

32. Плями від кави повністю видаляються перекисом водню

33. Плями від шоколаду знімаються киплячою мильною водою.

34. Плями від цвілі й вогкості виводяться так: на бавовняних тканинах — покрити пляму шаром товченої запашної сухої крейди, зверху покласти промокальний папір і провести кілька разів теплою праскою; на шовкових і вовняних тканинах — пляму почистити скипидаром, потім покрити тонким шаром сухої глини, покласти зверху промокальний папір і пропрасувати теплою праскою; з білої тканини — пляму змочити перекисом водню, — виперіть річ і прополощіть в теплій воді; на кольорових і забарвлених тканинах — пляму змочити нашатирним спиртом. Але спочатку потрібно спробувати на окремому шматочку, чи не впливає на забарвлення тканини.

35. Свіжі плями від цвілі можна вивести, якщо протерти пляму кілька разів соком ріпчастої цибулі або сироваткою кислого молока, а потім випрати річ в гарячій воді.

36. Плями від тютюну можна видалити так. Натерти їх яєчним жовтком, змішаним з денатурованим спиртом, промити тканину в теплій, потім в гарячій воді.

37. Свіжу пляму від яєць на шовковій і бавовняної тканині можна зняти, якщо промити її в холодній воді, потім потерти ваткою, змоченою в слабкому розчині оцту, після чого виріб випрати в теплій воді.

38. Чорнильні плями можна вивести: розчином нашатирного спирту і питної соди (1 чайна ложка спирту і 1 — 2 чайні ложки соди на склянку води); лимонним соком (для цього потрібно вичавити сік на ватку, прикласти до плями, вичищене місце промити водою, потім насухо витерти полотняною ганчірочкою); з білих тканин — сумішшю перекису водню і нашатирного спирту (по одній чайній ложці на склянку води); кислим молоком (після чого виріб ретельно випрати і прополоскати); з кольорових тканин — сумішшю з гліцерину і денатурованого спирту (2 частини гліцерину і 5 частин спирту); з полірованих меблів — пивом (потерти пляму ганчіркою, змоченою пивом, дати підсохнути, потім змастити воском і почистити м’якою вовняною ганчіркою); на шкіряних виробах — теплим молоком; з клейонки — за допомогою сірників.

39. Плями від чорнила й іржі на полотні і руках видаляє сік стиглих помідорів.

40. Плями від кулькової ручки виводяться за допомогою денатурату.

41. Плями від кольорової туші видаляють водним розчином бури або нашатирним спиртом. Потім пляму промивають теплою мильною водою з нашатирним спиртом.

42. Чорнильні плями з килима видаляють киплячим молоком, лимонним соком або розчином лимонної кислоти або оцту.

43. Такі плями можна також видалити, якщо послідовно застосовувати молоко і кислоту.

44. Свіжі чорнильні плями на нефарбованій підлозі насамперед треба промокнути ваткою або промокальним папером, а потім змочити лимонним соком, міцним розчином оцту або щавлевої кислоти.

45. Чорнильні плями з лінолеуму видаляють наждачним папером або пемзою. Після такої обробки на лінолеумі залишаються сліди, які потрібно ретельно протерти рослинною олією (краще всього лляною) або оліфою, а потім добре відполірувати вовняною м’якою ганчіркою.

46. ​​Плями від рослинної олії можна видалити гасом. Для цього потрібно ганчірочкою, змоченою в гасі, обережно потерти забруднені місце, потім випрати річ в теплій воді з милом.

47. Свіжі жирові плями на виробах з вовни або шовку можна вивести, якщо посипати пляму тальком, накрити промокальним папером і пропрасувати не дуже гарячою праскою. Тальк можна залишити до наступного дня. Якщо ж пляма не зникла, потрібно потерти її ватою, змоченою очищеним бензином. Вату потрібно час від часу міняти. Оброблене місце посипати тальком і залишити на 1-2 години для вбирання бензину. Замість тальку можна користуватися крейду або зубний порошок.

48. Старі жирові плями добре очищаються, якщо покрити їх сумішшю, що складається з 1 частини нашатирного спирту, 1 частини солі і 3 частин води, потім повісити річ для провітрювання, після чого випрати в чистій воді.

49. М’якоттю теплого хліба добре видаляються свіжі жирові плями.

50. Свіжу жирову пляму можна вивести, якщо посипати її сіллю і обережно потерти. Змінювати сіль потрібно кілька разів, поки пляма не зникне. Замість солі можна застосовувати борошно.

51. Жирні плями з килимів можна видалити сумішшю бензину і синтетичного мийного порошку. Цю суміш потрібно втерти в пляму, і залишити на кілька годин, потім промити гарячою водою. При старих плямах чистку потрібно повторювати.

52. Плями від води або будь-якої рідини видаляють з дубових меблів двома способами: суміш рослинної олії і солі наносять на пляму, потім через 1-2 години суміш знімають, а пляму протирають спочатку мокрою ганчіркою, потім сухою і натирають воском; наносять на пляму попіл від цигарок, змішаний з невеликою кількістю рослинної олії, потім полірують шматком сухої вовняної тканини.

53. Білі плями на полірованих меблях, що з’явилися внаслідок зіткнення з гарячими предметами, можна видалити, якщо натерти пляму шматком парафіну з воском, покрити фільтрувальним папером і придавити не дуже гарячою праскою. Через деякий час протерти м’якою ганчіркою.

54. Жирні плями з м’яких меблів можна видалити, якщо покласти на пляму глину, просочену оцтом.

55. Плями «зеленки» зі світлих полірованих меблів можна вивести звичайною шкільною олівцевою гумкою. Промокнути рідину, потерти гумкою.

56. Свіжі плями від кислоти потрібно відразу ж змочити нашатирним спиртом і потім промити водою. Замість нашатирного спирту можна застосувати двовуглекислу соду, розчинену у воді (1 частина соди на 5 частин води).

57. Плями гасу можна видалити бензином, підклавши шматок промокального паперу, потім посипати паленою магнезією, прикрити промокальним папером і покласти під прес.

58. Плями від стеарину, парафіну, воску з бавовняних, вовняних і шовкових тканин різного забарвлення можна видалити бензином або скипидаром, попередньо обережно потерти пляму.

59. Свіжі плями можна видалити таким чином: пляму з лицьової та зворотньої сторони закрити промокальним папером і пропрасувати теплою праскою. Папір міняти в міру його забруднення. Решту слідів плями протерти денатурованим спиртом.

60. Плями від йоду кілька разів змочити водою, а потім натерти крохмалем.

61. Такі плями можна вивести, якщо замочити їх в розчині нашатирного спирту і води (кілька крапель нашатирного спирту на склянку води). Потім випрати річ в мильній піні.

62. З кольорових тканин плями від йоду виводять денатурованим спиртом або ацетоном.

63. Плями крові спочатку слід відмивати в холодній воді, а потім теплим мильним розчином. Старі плями протерти розчином нашатирного спирту (1 чайна ложка на склянку води), потім — таким же розчином бури.

64. Плями від крові з тонких шовкових виробів можна видалити густим розчином картопляного крохмалю і холодної води. Цією масою змастити пляму з лицьової та зворотньої сторони, дати добре просохнути, струсити і при необхідності випрати одяг.

65. Плями від іржі з білих тканин можна видалити розчином гідросульфіту (1 чайна ложка на склянку води). Для цього розчин треба підігріти до 60-70 градусів, опустити в нього тканину з плямою на кілька хвилин, а потім сполоснути в теплій воді.

66. Можна також застосовувати розчин оцтової або щавлевої кислоти (1 чайна ложка на склянку води). Нагрівати розчин майже до кипіння, на короткий час опустити в нього на кілька хвилин тканину з плямою, після чого ретельно промити, додавши у воду трохи харчової соди або нашатирного спирту. Якщо ж пляма не зникне, потрібно повторити весь процес обробки ще раз.

67. Для кольорових тканин гідросульфіт застосовувати не рекомендується, так як він знебарвлює забарвлення.

68. Якщо пляма від іржі слабка, видалити її можна лимонним соком. Для цього треба змочити пляму кілька разів соком, потім трохи пропрасувати, після чого промити водою.

69. Є спеціальні засоби, які допоможуть видалити плями іржі, це порошок «Тарторен» і відбілювач «Універсальний».

70. З кольорових тканин іржу можна видалити сумішшю з рівних частин гліцерину, тертої білої крейди і води. Натерти цією сумішшю пляму, залишити на добу, а потім річ ​​випрати.

71. Підпалини зі світлих вовняних виробів можна видалити водним розчином перекису водню і нашатирного спирту (на 1/2 склянки води 1 чайна ложка перекису водню, кілька крапель нашатирного спирту).

72. Можна ще змочити пляму соком ріпчастої цибулі і залишити на кілька годин, а потім виріб випрати.

73. Підпалені плями на вовняних, бавовняних і шовкових тканинах видаляють денатурованим спиртом.

74. Плями від риби, консервів і супу можна видалити сумішшю з I чайної ложки гліцерину, 1/2 чайної ложки нашатирного спирту, 1 чайної ложки води.

75. З виробів з натурального і штучного шовку ці плями можна видалити сумішшю з 1 столової ложки гліцерину, 0,5 чайної ложки нашатирного спирту і 1 столової ложки горілки.

76. Плями від риб’ячого жиру можна видалити слабким розчином оцту.

77. Плями від соусів зникнуть, якщо змочити їх гліцерином, підігрітим до 35-40 градусів, залишити на 20 хвилин, потім змити теплою водою.

78. Плями від томату потрібно протерти 10-процентним розчином щавлевої кислоти, потім промити водою.

79. Плями від мух видаляють розведеним нашатирним спиртом, після чого промивають водою. Вироби зі старими плямами потрібно замочити на кілька годин у мильному розчині з невеликим додаванням чистого бензину, потім почистити щіткою, змоченою мильним розчином.

80. Плями від силікатного клею можна видалити гарячим мильним розчином з додаванням 1 чайної ложки соди або розчином 10-процентного фтористого натрію.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *