Про що розповість колір сечі? Варто знати!!

Лікарі не дарма відправляють пацієнтів на аналізи, зокрема, сечі. Адже саме він дає можливість пролити світло на стан організму людини і вчасно діагностувати серйозні захворювання. У домашніх умовах провести лабораторні дослідження не вийде, але звернувши увагу вже тільки на колір сечі, можна зробити певні висновки і при необхідності звернутися за допомогою.

Діагностика за кольором

Перш, ніж приступити до оцінки, згадайте, які продукти ви їли протягом дня. Так, червоні овочі та фрукти (буряк, полуниця) можуть надавати сечі червонуватого відтінку, тому зроблені висновки будуть не правильними. Більш того, вплинути на забарвлення можуть також полівітаміни (роблять сечу яскраво-жовтою або помаранчевою) і проносні препарати (призводять до потемніння).

Отже, щоб провести діагностику, зберіть сечу в чистий прозорий контейнер і через хвилину оціните колір рідини:

– Майже безбарвна сеча – ознака відсутності патологій, водний баланс організму в нормі;

– Насичений жовтий колір – якщо збір зроблено вранці – все в нормі, якщо протягом дня – ознака зневоднення організму;

– Темно-жовта сеча – симптом хвороб печінки (при цьому також може спостерігатися пожовтіння шкіри і білків очей);

– Світло-червона сеча – за умови відсутності червоних продуктів в раціоні протягом доби ознака запального процесу в нирках, сечовому міхурі, або ж циститу;

– Червона сеча – симптом сечокам’яної хвороби або пухлини в нирках.

Якщо після діагностики ви помітили, що з вашим організмом щось не так, панікувати не варто – можливо справа в порушенні питного режиму, що також може вплинути на колір сечі. Однак і затягувати з візитом до лікаря теж не потрібно, адже захворювання, якщо вони і будуть виявлені, легше лікувати на самому початку їх розвитку.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *