Червоні цятки на шкірі: захворювання чи косметичний дефект?

Напевно хоча б раз в житті вам доводилося помічати на своєму тілі такі червоні цятки. Вони з’являються і зникають, здавалося б, самі по собі. У цій статті ми спробуємо розібратися, чому вони з’являються, наскільки вони небезпечні і як від них позбавитися.

Ці червоні родимки називаються ангіома. Вони несуть в собі доброякісні пухлини, які розвиваються з кровоносних або лімфатичних судин. У більшості випадків ангіоми з’являються в результаті природного старіння шкіри і не несуть ніякої небезпеки для здоров’я.

 Що являють собою ангіоми?
Експерти стверджують, що ангіоми на кшталт варикозного розширення вен, тільки вони утворюються перпендикулярно шкірі. Іншими словами, це невеликі розтягування капілярів, викликані розривами судинної системи. Ангіоми вкрай рідко перероджуються в злоякісні пухлини, проте, краще за ними наглядати.

Переконайтеся, що це ангіома, а не інша проблема
Крім ангіом, на шкірі можуть також з’являтися інші червоні цятки:

 • Купероз або розширені судини на обличчі (більше схоже на варикозне розширення вен). Часто з цією проблемою стикаються вагітні. Гарна новина полягає в тому, що часто купероз проходить без лікування.
 • Гемангіома — доброякісна пухлина, що часто виникає у новонароджених. Зазвичай вона має нерівні краї і шорстку опуклу поверхню. Іноді вона зникає сама по собі, а часом залишається на все життя.
  Коли слід хвилюватися
  Незважаючи на те, що ангіоми відносять до пухлинних захворювань, вони не несуть небезпеки для здоров’я людини. Однак, якщо у вас виявилися наступні симптоми, вам слід звернутися до дерматолога:
 • велике скупчення червоних точок на одній ділянці;
 • червоні точки заподіюють дискомфорт: вони болять, сверблять або заважають вам;
 • кровоточать ангіоми;
 • зміна кольору, форми, нерівні краї.
  Як видалити ангіоми

Ангіоми можуть заподіювати естетичний дискомфорт, особливо якщо вони розташовані на обличчі або в ділянці шиї. Найбезпечнішим способом видалення ангіом вважається лазерний або електронний скальпель. Він припікає ангіому і запобігає її повторній появі. Ніколи не намагайтеся видалити ангіому самостійно! Народні засоби у боротьбі з цими  утвореннями можуть завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю.

Як бачите, за винятком рідкісних випадків, ангіоми не повинні викликати у вас занепокоєння. Досить просто спостерігати за тим, щоб цятки не збільшувалися і не змінювали свій колір. Крім того, ангіоми можна легко видалити під наглядом лікаря.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *