Якщо під час чищення зубів ви бачите на своєму язику щось дивне – не ігноруйте! Це може бути небезпечно…

Якщо Ви висунете язик, то можете дізнатися про себе багато нового! Язик – помічник в промові, ковтанні, сприйнятті смаків і багато в чому іншому. Але чи знаєте Ви, що язик може допомогти Вам дізнатися про проблеми зі здоров’ям? Встаньте перед дзеркалом, висуньте і дізнаєтеся багато нового!

Рожевий і гладкий

Якщо язик рожевого кольору без плям, значить, у Вас немає ніяких проблем. Але язик повинен3 бути не надто гладким, інакше це може означати нестачу вітамінів.

Червоний і припухлий

Яскравий червоний колір говорить про нестачу вітамінів, це може бути недолік В12 або фолієвої кислоти, саме через це рожевий перетворюється в червоний. Додайте в раціон більше рослинної їжі, зелені.

Язик з нерівностями по краях

Якщо краї язика схожі на гребінці, дрібні хвилі, то це може бути ознакою розладу щитовидної залози. Інші симптоми цього можуть проявитися в частих синцях, випаданні волосся і низькому тиску.

Це може бути також симптомом зневоднення, тому переконайтеся в тому, що за добу приймаєте необхідну кількість рідини.

Язик з «тріщинами»

Подібні нерівності можуть стати ознакою аутоімунного розладу, але, швидше за все, це не дуже небезпечно для здоров’я. Таке може з’явитися в той період, коли Ви досить молоді, але у Вас починають проявлятися зморшки. Найчастіше відвідуйте стоматолога і попросіть його про те, щоб дав Вам парочку порад щодо цього.

Язик коричневий або чорний наліт

Якщо язик покритий чорним або коричневим нальотом, це ознака поганої гігієни порожнини рота. Таке можна також помітити у хворих на діабет або у людей, які приймають антибіотики. Після хіміотерапії також можлива подібна побічна дія. Просто спробуйте поміняти зубну щітку і почніть користуватися зубною ниткою.

Білий наліт

Якщо язик білого кольору, то потрібно звернутися до лікаря. Це часто ознака ослабленого імунітету. Якщо Ви курець, то це може бути ознакою лейкоплакії, після якої розвивається рак. У всякому разі, зверніться до стоматолога.

Різні плями, виразки на язику

Це може бути ознакою стресу або утворення ракових клітин. Стоматит зникає зазвичай протягом тижня, але все одно, якщо Ви помітили подібні плями і виразки, слід негайно звернутися до лікаря, тим більше, якщо це триває вже не перший тиждень, адже це може бути ознакою раку порожнини рота.

Від Вас потрібно лише кілька хвилин в день, щоб детально чистити зуби і язик, тоді, швидше за все, Ви позбудетеся від багатьох проблем! Якщо Вас щось турбує, то краще звернутися за порадою до професіонала.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *