Зверніть увагу: якщо у вас холодні руки та ноги – будьте обережні, це густа кров! Ось що варто знати …

Прислухаючись до сигналів свого тіла, людина може зрозуміти, які симптоми свідчать про ті чи інші неполадки в організмі, на що потрібно звернути увагу, яких заходів вжити – не допустити серйозних хвороб.

Людина боїться відкрити для провітрювання вікно, навіть коли інші говорять, що в кімнаті жарко і задушливо. Вночі їй часто не вистачає теплої ковдри, і, щоб зігрітися, вона надягає шкарпетки. Пальці її рук рідко бувають теплими. Ці симптоми в більшості випадків свідчать про низький артеріальний тиск і густу кров.

Відчуття холоду: про що говорить такий симптом

Відчуття тепла людині забезпечує нормальний кровообіг: кров надходить в усі частини тіла і зігріває їх. Але якщо вона занадто густа, то не може пройти по всіх найдрібніших капілярах, особливо до периферійних ділянок організму (ноги, руки). Тому вони стають холодними. Але це ще пів біди.

Значно небезпечніше, коли починає мерзнути все тіло. Це тривожний сигнал про поганий кровообіг і крайню потребу термінових дій щодо оздоровлення печінки, серця і розрідження крові.

Розріджує кров печінка

Річ у тому, що нормалізацією стану крові в організмі займається печінка. Якщо в цей орган надійшла густа кров, він відразу потрапляє в стан кисневого голодування (густа кров не може забезпечити органи та тканини необхідною кількістю кисню) і починає її розріджувати. Робить це за допомогою антиоксидантів (вітамінів).

Але проблема в тому, що ці речовини також потрапляють у печінку разом з кров’ю. Якщо ж вона густа протягом тривалого часу, то печінка вичерпує накопичений в ній запас вітамінів, а нові надійти не можуть.

Чому кров згущується?

З деяких причин. Серед них можна виділити такі, як погана робота печінки (причиною цього часто є неправильне харчування людини), недостатнє вживання рідини, переважання в раціоні промислових продуктів, при виробництві яких використовують різні хімічні домішки. А також недостатнє вживання овочів, фруктів, нерафінованих олій та інших продуктів, що містять вітаміни. Останнє потрібно виділити особливо.

Оскільки, згідно з дослідженнями, в серпні, коли на городах, а відповідно і на обідньому столі, з’являється багато сезонних овочів і фруктів, у більшості людей кров набуває нормальної щільності. Тому печінка повинна накопичити вітаміни-антиоксиданти в такій кількості, щоб їх вистачило на максимально тривалий період – бажано до нового врожайного сезону. Для цього їй необхідно забезпечити оптимальні умови роботи.

Соки допоможуть розрідити кров

Звичайно, вітамінний запас потрібно поповнювати протягом всього року. Але не тепличними плодами, в яких мало корисних речовин, зате надлишок хімікатів. А тими, які зберігаються в коморах: морква, буряк, капуста, гарбуз. Бажано, щоб при їх вирощуванні не застосовувалися хімічні добрива. Важливими є й умови зберігання. Наприклад, при висиханні моркви (вона стає малосоковита, зморщується) в ній збільшується вміст нітритів, шкідливих для людського організму.

Боротися з проблемою згущення крові можна за допомогою вживання фруктово-овочевих свіжих соків, зокрема морквяного і гарбузового, які, разом із тим, поставляють організму рідину і антиоксиданти.

Важливо, щоб соки були приготовлені з якісних, добре збережених овочів і фруктів. Бажано пити НЕ моносоки, а суміш, поєднуючи солодкі (морквяний, гарбузовий) і кислі (яблучний, цитрусовий, журавлинний і т.п.). Можна додати в солодкий сік 1-2 ч. л. яблучного оцту. Кислота нейтралізує нітрати, які могли накопичитися за зиму в плодах.

Інформація призначена тільки для ознайомлювальних і освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Будьте здорові!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *