Якщо ти на 2 хвилини зробиш паузу і прочитаєш, то колись це точно врятує тобі або комусь життя!

Уяви, що ти йдеш додому пізно ввечері. День був важким, ти втомлений і засмучений бредеш по вулиці в повній самоті. Поруч ні душі, і навіть телефон розрядився, як завжди, невчасно.

Раптово ти відчуваєш біль в ділянці грудей, який віддає в руку і підіймається до щелепи. Найближча лікарня далеко, нікого немає поруч. Ти прекрасно знаєш, як надати першу допомогу, ось тільки тобі не розповідали, як зробити непрямий масаж серця самому собі …

серцевий напад

Що ж робити, якщо серцевий напад наздогнав тебе, коли ти на самоті? Редакція «Отож» розповість про це.

Ознаки серцевого нападу

Серцевий напад – це загибель частини серцевого м’яза через недостатній приток крові. Найчастіше це відбувається через стрес. Перший симптом серцевого нападу – біль в грудях. Потім неприємні відчуття поширюються на шию, руки, а іноді й на живіт. Все це супроводжується й іншими симптомами: кашель, запаморочення, задишка, відчуття страху, нудота, холодний піт на обличчі та блювота.

ознаки серцевого нападу

Перед втратою свідомості у людини є всього пара хвилин. Потім серце починає битися нерівномірно, і людина відчуває, що втрачає свідомість. Якщо серцевий напад наздогнав тебе, коли ти на самоті, – діяти треба швидко.

Необхідно викликати швидку допомогу, і якомога швидше, якщо під рукою є телефон. Якщо ж ні, можна спробувати дістатися до лікарні самостійно. Тільки спочатку потрібно стабілізувати свій стан, щоб виграти час.

що робити при серцевому нападі

У цьому тобі допоможе активний і енергійний кашель. Перед тим, як кашляти, зроби глибокий вдих. Кашель повинен бути глибоким, тривалим і повторюватися кожні 2 секунди. Це змусить кров циркулювати та наповнить легені киснем. Таку дію потрібно продовжувати, поки не прибуде допомога або поки не відчуєш, що ритм серця відновлюється.

Якщо є така можливість, потрібно сісти або прилягти, але стеж, щоб голова була піднята. Звільни шию від одягу, глибоко дихай і зберігай спокій. Паніка тільки погіршить ситуацію.

перша допомога при нападі

Можна прийняти 0,25 грама аспірину і 0,5 мг нітрогліцерину. Це допоможе знизити тиск і запобігти блокуванню артерій. Не варто приймати більше, щоб не погіршити ситуацію. Також не варто пити інші серцеві таблетки, в них може міститися кофеїн, який протипоказаний в цьому випадку.

серцевий напад на самоті

Все це допоможе стабілізувати стан і дасть тобі додатковий час, щоб дочекатися допомоги або дістатися до лікарні.

Порада редакції

Всім відомий цей закон: завжди краще запобігти, ніж лікувати. Так і з серцевим нападом: краще подбати про те, щоб цього не сталося. Насправді це не так вже й складно.

Гасло Американської асоціації серця: «Знай свої цифри!». Ці слова говорять про те, що людина повинна знати про такі показники свого здоров’я, як кров’яний тиск, рівень цукру і рівень холестерину в крові. Потрібно з певною періодичністю їх перевіряти та контролювати. Якщо цифри занадто високі – пора міняти спосіб життя.

Потрібно регулярно виконувати фізичні вправи, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися нежирної дієти, додати в раціон більше овочів і фруктів. Загалом, зробити все те, про що ти не раз чув.

Є фактори ризику, на які ти не можеш вплинути, – це вік і погана спадковість. Якщо у тебе є проблеми з серцем – ніколи й ніде не забувай свої таблетки, нехай вони будуть під рукою.

Інформація призначена тільки для ознайомлювальних і освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Обов’язково поділися цією інформацією з друзями та близькими!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *