6 напоїв, якими небезпечно запивати ліки

Є напої, якими можна запивати ліки ні за яких обставин, – про це заявила клінічний фармаколог Світлана Нікольська. Компоненти, що входять до складу цих напоїв, впливають на процес засвоєння медикаментів: в деяких випадках такий вплив може провокувати далекосяжні небезпечні наслідки.

Чим небезпечно запивати ліки: алкоголь.

Його вживання підвищує кислотність в шлунку, і в результаті розщеплення ліків може прискоритися. Відповідна реакція організму при цьому може виявитися непередбачуваною. Найважчий удар в такому випадку доводиться на печінку.

Чим небезпечно запивати ліки: грейпфрутовий сік.

Цей напій блокує синтез ферменту CYP3A4, відповідальний за всмоктування ліків в шлунково-кишковому тракті. Інакше кажучи, сік просто робить препарати марними, нечинними. Грейпфрутовий сік нейтралізує ефект контрацептивів, антигістамінних, протисудомних, знеболюючих препаратів, ліків для зниження холестерину, антидепресантів.

Чим небезпечно запивати ліки: кава.

Даний напій швидко виводить з організму антибіотики, що в рази знижує їх ефективність. Кава в компанії з болезаспокійливими – пекельна суміш: при такому поєднанні серйозно підвищується ймовірність токсичної дії медикаментів, особливо небезпечного для печінки, нирок і серця.

Чим небезпечно запивати ліки: чай.

Речовина танін в складі чаю має здатність зв’язувати залізо. З цієї причини чай – напій, абсолютно непотрібний для запивки ліків від залізодефіцитної анемії. Крім того чай не поєднується з препаратами, призначеними для лікування розладів нервової системи.

Чим небезпечно запивати ліки: газована вода.

Велика кількість цукру і вуглекислого газу в газованій воді викликають бродіння. При цьому дія ліків може як сильно сповільнюватися, так і навпаки, проявлятися в дуже значній мірі.

Чим небезпечно запивати ліки: мінеральна вода.

Мінералка – напій лужний, тобто, що знижує кислотність шлункового соку.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *