По руках людини можна визначити чим вона хвора

Руки – джерело всілякої інформації: по них, як по книзі, можна дізнатися не тільки про минуле і майбутнє людини, її схильності і характер, але і про стан здоров’я – варто тільки уважно до них придивитися.

Червоні долоні свідчать про токсичне ураження печінки: можливий гепатит або гепатоз.

Мармуровий малюнок на долонях говорить про неполадки в вегетативній нервовій системі.

Якщо шкіра долонь набуває жовтуватого відтінку, то напевно є зміни в печінці або жовчному міхурі (гепатит, жовчнокам’яна хвороба, порушення в жовчних шляхах, холангіт, холецистит).

Коричневі плями з тильного боку кисті говорять не тільки про вік (порушення в пігментному забарвленні шкіри, характерні в основному для літніх людей), але і означають, що у вас є проблеми з жовчним міхуром.

Якщо шкіра на кисті, і особливо на долоні, лущиться дрібними пластинками, це може бути вірним свідченням нестачі вітамінів А і D. Якщо ж долоні лущаться великими пластинками, необхідно звернутися до дерматолога: на руках оселився грибок.

Температура рук – барометр стану

Холодні руки – ознака порушення периферичного кровообігу, організму бракує нікотинової кислоти. Отже, потрібно подбати про те, щоб поповнити її запас за допомогою вітамінних препаратів або додати в раціон продукти, що містять цю кислоту в достатку: молочні продукти, м’ясо, рибу, гриби, гречку, квасолю, капусту.

Якщо долоні, навпаки, горять, значить, печінка не справляється з інтоксикацією, викликаною отруєнням ліками, алкоголем, хімічними речовинами. Лікарі називають їх печінковими.

Синдром “повзання мурашок” по долоні говорить про те, що у людини проблеми з ендокринною системою.

Вологі руки також вказують на ендокринні неполадки – можливо, на гіперфункцію щитовидної залози. А сухість і блідість шкіри на долонях – на гіпофункцію щитовидки (гіпотиреоз).

Плями на кінчиках пальців можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям

Якщо у людини часто німіють мізинці, йому слід звернутися до кардіолога – ці проблеми пов’язані з серцево-судинною системою. А оніміння великих пальців свідчить про слабкість дихальної системи.

Якщо на шкірі кінцевих фаланг пальців з’явилися глибокі поздовжні складки, схожі на зморшки, слід звернути увагу на ендокринну систему – можливо, у вас гіпотиреоз або цукровий діабет.

Якщо кінчики пальців набули пурпурового кольору, треба зайнятися травною системою. Темно-червоний або навіть ліловий – слід звернути увагу на нирки і печінку. Плями на буграх Венери (так хіроманти називають піднесені підстави великих пальців) – можлива ознака того, що не все гаразд зі статевими органами.

Свербіння бічної поверхні вказівного пальця правої руки свідчить про проблеми, що виникли в роботі товстої кишки. Шорсткість шкіри на тильній поверхні вказівного пальця нерідко вказує на неполадки з жовчним міхуром.

Хрускіт в суглобах – ознака дефіциту кальцію

Чимало цікавих висновків можна зробити, звернувши увагу на стан суглобів. Занадто гнучкі суглоби (як і, навпаки, зовсім не згинаються) при загальному зниженому тонусі м’язів пальців означають неполадки в роботі печінки і жовчного міхура.

Хрускіт в суглобах кистей указує на нестачу кальцію в організмі. Неправильної форми хворобливі суглоби пальців – ознака артрозу. Найчастіше такі зміни виникають у людей, які страждають на подагру.

Якщо суглоби почали болісно опухати і набрякати, з’явилася червоність, потрібно терміново звернутися до лікаря – це явний прояв поліартриту. А біль між другою і третьою фалангами безіменного і вказівного пальця попереджає про швидкий прояв серйозної недуги в колінних суглобів.

За формою руки можна виявити майбутні недуги

Здавна помічено: чим ширша долоня, тим міцніше здоров’я. Однак люди з широкими долонями і короткими пальцями схильні до порушень в системі кровообігу, перш за все до підвищення кров’яного тиску.

Вузькі долоні з тонкими довгими пальцями і блідою шкірою зазвичай бувають у людей з тонкою нервовою організацією, що чутливо реагують на різкі перепади температури або атмосферного тиску, зміну часових поясів, різкі звуки, емоційні перевантаження.

У володарів маленьких кистей дуже сприйнятлива вегетативна нервова система: їх “фірмові” захворювання – бронхіальна астма, запалення прямої кишки, гіпотонія.

Люди з м’ясистими долонями найчастіше мають проблеми з кровообігом: у них знижений обмін речовин, можлива гіпофункція щитовидної залози.

Точка болю вказує на неполадки в конкретному органі

Згідно з китайською медициною, точка в самому центрі долоні вважається енергетичним центром всього організму. Якщо, різко натискаючи на неї великим пальцем іншої руки, відчувається пронизливий біль – це означає наявність серйозних проблем зі здоров’ям і вказує на необхідність серйозно зайнятися своїм самопочуттям.

Хворобливість, що з’являється при стисканні великим пальцем однієї руки місця біля основи великого пальця іншої з тильного боку кисті, а вказівним – з боку долоні, говорить про неполадки в серці: швидше за все, це початок ішемічної хвороби.

На патологію в сечостатевій системі вкаже сильна хворобливість при стискуванні горбка між середнім і безіменним пальцями.

Якщо провести уявну лінію від точки між мізинцем і безіменним пальцем до зап’ястя, то нижня третина цієї лінії на долоні (від зап’ястя) відповідає зоні печінки і жовчного міхура: біль, що з’явилася тут при натисканні, означає, що є порушення в роботі цих органів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *