6 ознак, які сигналізують про хвороби печінки

Печінка — головний фільтр нашого організму.

Через неї проходить кров, очищаючись від різноманітних шкідливих речовин. Потім печінку утилізує все непотрібне, виводячи токсини, що вже стали неактивними, з сечею та калом.

Але захист — це не єдина функція печінки. Саме тут синтезуються найважливіші речовини, без яких наше життя просто неможлива. Це і фактори згортання крові, і білки, і корисний холестерин, без якого організм не може створювати гормони. Жовчні кислоти, які виробляє печінка, необхідні для повноцінного травлення.

На жаль, печінка не завжди може впоратися з усіма шкідливими речовинами, що проходять через неї. Ми приймаємо багато ліків, вживаємо алкоголь і, як правило, багато жирної їжі. Не кажучи вже про те, що і сама їжа містить часто не дуже корисні добавки, які також можуть вплинути на здоров`ї цього органу.

Що ж відбувається, коли печінка не в порядку?

Ці ознаки можуть свідчити про те, що вашій печінці нездужає.

ЗБІЛЬШЕННЯ ВАГИ БЕЗ ВИДИМИХ ​​ПРИЧИН

Печінка завідує перетворенням споживаних жирів в різноманітні субстанції, придатні для будівельних процесів в організмі. Якщо орган працює не в повну силу, жири починають накопичуватися в непереробленому стані. Все це, звичайно, веде до зростання маси тіла.

РАПТОВО ВИНИКЛА АЛЕРГІЧНА РЕАКЦІЯ

Якщо алергія з’явилася раптово, та ще на ті продукти і речі, з якими ви завжди і без проблем мали справу, проблема також може полягати в печінці. Механізм такий — якщо печінку погано фільтрує кров від токсинів і алергенів, вони накопичуються в організмі. На допомогу приходить мозок, посилаючи сигнал для виробництва додаткових бійців з алергенами, а саме, молекул гістаміну. Підвищена кількість гістаміну викликає почастішання алергічних реакцій у вигляді кропив’янки або навіть набряку Квінке.

ПОСТІЙНА СЛАБКІСТЬ І ВТОМА

Це може бути ознакою хронічної інтоксикації, тобто отруєння, організму. А отруєння відбувається, коли печінка не справляється зі своїми обов’язками. Можуть виникати болі в м’язах і зниження їхньої витривалості, зменшення розумової і фізичної працездатності. Справлятися з найменшими психологічними труднощами теж немає ніяких сил — виникають схильність до депресивного настрою і дратівливість.

ПІТЛИВІСТЬ

Ознакою хронічного запалення печінки може бути субфебрильна температура. Таке підвищення температури ми часто не помічаємо, але організм намагається охолодити себе, виробляючи більше поту. Через велику кількість шкідливих речовин в крові при неправильній роботі печінки піт може виділяти неприємний запах.

ВУГРОВИЙ ВИСИП

Оскільки печінка допомагає і виробляти гормони, і очищати кров, всі ці функції порушуються, коли вона хвора. Через гормональних розладів сальні залози шкіри починають посилено виробляти свій секрет, а велика кількість шкідливих речовин в організмі і його знижена здатність чинити опір сприяють утворенню прищів і фурункулів.

ЗАПАХ З РТА

Якщо ваші зуби в порядку, а запах з рота, не дивлячись на постійну чистку, як і раніше неприємний — в цьому також може бути винна печінку. Точніше, її хвороба. Всі ті ж недоочищеними шкідливі речовини, циркулюючи в крові, виділяються і з повітрям, що видихається нами повітрям. При важких стадіях хвороб печінки з рота у хворого виходить так званий «печінковий» запах.

Все це — лише первинні ознаки захворювання або погіршення роботи печінки. Не варто доводити до появи більш серйозних розладів, займаючись самолікуванням. Необхідно пройти обстеження.

ЯКЩО ВИ ВІДЗНАЧАЄТЕ У СЕБЕ ПЕРЕРАХОВАНІ СИМПТОМИ — САМЕ ЧАС ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *