Як зрозуміти, що імунітет дуже слабкий: очевидні ознаки, крім частих застуд

Наше здоров’я залежить від роботи імунної системи. Багато людей вважають, що часті застуди є головним проявом поганого імунітету. Проте це єдиний симптом. Лікарі перерахували неявні ознаки зниження опірності організму до інфекцій, які ми часто приймаємо за втому або нервозність. У статті ми розповімо про тривожні знаки, на які слід звернути увагу.

Низька стресостійкість
Вчені встановили, що часті стреси послаблюють імунітет. При сильних емоційних переживаннях у людини знижується вироблення лейкоцитів. Ці імунні клітини відповідають за опірність організму до інфекцій. Зменшення кількості лейкоцитів призводить до ослаблення імунітету.

Схильність до простуди
У нормі дорослі люди застуджуються трохи більше 2 – 3 щорічно. Якщо людина постійно отримує вірусні респіраторні захворювання при найменшому переохолодженні, це явний ознака слабкого імунітету.

Повільне загоєння ран
Бувають випадки, коли у людини довго не проходять подряпини, садна та опіки. Процес ранозагоювань залежить від роботи імунних клітин. При слабкому імунітет відновлення шкіри йде дуже повільно.

Проблеми з органами травлення
Вчені встановили, що у кишечнику продукується близько 70% імунних клітин. Погіршення імунітету часто супроводжується діареєю або затримкою випорожнень, а також метеоризмом. Щоб підвищити опірність організму до інфекцій, потрібно підтримувати травну систему у здоровому стані.

Часті зараження інфекціями
При ослабленні імунітету людина часто заражається різними інфекціями. До них належать не лише застуди. Ознаками погіршення роботи імунної системи можуть бути такі захворювання:

запальні вушні інфекції – понад чотири рази на рік;
пневмонія – понад два рази на рік;
загострення хронічного синуситу – понад три рази на рік.

У цих випадках вам слід відвідати імунолога. Приводом для звернення до лікаря має стати необхідність прийому антибіотиків більше двох разів на рік. Пам’ятайте, що якщо ви тривалий час вживаєте антибактеріальні ліки, це погіршує стан імунітету.

Висока втомлюваність
Рівень вашої працездатності безпосередньо пов’язаний із функціонуванням імунітету. При ослабленні імунної системи ваша активність знижується. Ви швидко втомлюєтеся та відчуваєте втому навіть при невеликому навантаженні.

Висновок
Якщо ви помічаєте ознаки зниження імунітету, то зверніть увагу на свій спосіб життя, а також режим харчування і сну. Слід також відвідати лікаря-імунолога та перевірити стан захисних сил організму.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *