Сливи для підтримки здоров’я щитовидної залози, проти раку, але для інших органів і захворювань. Давайте дізнаємося більше!

Сливи для підтримки здоров’я щитовидної залози, проти раку, але для інших органів і захворювань. Давайте дізнаємося більше!

Коли у вас є можливість купити свіжі стиглі сливи, обов’язково скористайтеся нею. Справа в тому, що сливи є багатим джерелом поживних речовин для вашого здоров’я, тому дуже важливо споживати якомога більше цих свіжих сезонних фруктів. Втім, чорнослив (сушена слива) теж корисний, але не завжди можна бути впевненим у якості та умовах зберігання сухофруктів.

Це допомагає щитовидній залозі

 Слива має багато можливостей допомогти організму, постачаючи його важливими речовинами.

Чому цінується слива?

Перш за все, за вітамінами і мікроелементами. Слива містить вітаміни А (β-каротин), групи В (В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В3 (ніацин), В6, В12), С, Е, К. Це перш за все антиоксиданти, які захищають клітини організму від пошкодження вільних радикалів кисню. Антиоксиданти також запобігають окисленню холестерину та допомагають підтримувати здоров’я серця. Вітаміни беруть участь в обмінних процесах організму, засвоєнні мікроелементів, синтезі білка, виробленні гормонів, підтримці нормального згортання крові; підтримує здоров’я всіх органів і систем організму. Для енергетичного обміну, в якому головну роль відіграє щитовидна залоза, найбільш важливі вітаміни групи В. 

Мікроелементи, що містяться в сливах, це калій, фтор, фосфор (більше, ніж в яблуках і грушах), магній, залізо, кальцій і цинк.

Завдяки цим речовинам в організмі підтримується нормальний кровообіг, здоров’я серцево-судинної системи, кісток, шкіри та інших органів.

Чорнослив покращує здоров’я серця і судин

Антиоксиданти, що містяться в сливах, допомагають клітинам серцевого м’яза протистояти окисленню, таким чином запобігаючи хворобам серця та інсульту. Регулярне вживання чорносливу (як свіжого, так і сушеного) сприяє посиленню кровотоку в артеріях. Вживання слив покращує кровообіг завдяки вмісту в них заліза. Високий вміст калію в сливах допомагає регулювати скорочення серцевого м’яза.

Підтримання нормальної системи травлення

Сливи часто асоціюють з позбавленням від запорів. Речовини, що містяться в сливах, мають проносний ефект і сприяють виділенню рідини в кишечнику, а також сприяють ефективному виведенню відходів через товсту кишку. Крім того, сливи є хорошим джерелом харчових волокон. У сливах також є пектини (желатинові волокна), які сприяють очищенню організму від важких металів, особливо ртуті, яка призводить до пошкодження щитовидної залози.

Сливи і нормальний обмін речовин

У сливах мало калорій і цукру. Крім того, сливи мають гіпоглікемічний ефект і допомагають у боротьбі з діабетом. Дослідження, проведене групою дослідників з Університету медицини Вакаяма (Японія), показало, що вживання екстрактів сливи сприяє зниженню рівня цукру в крові та тригліцеридів в організмі. Флавоноїди, що містяться в сливах, допомагають підвищити чутливість організму до інсуліну.

Крім того, сливи містять розчинну клітковину, яка допомагає знизити рівень холестерину та пригнічує вироблення холестерину в печінці. Розчинна клітковина поглинає жовч, яка виробляється за допомогою холестерину. Таким чином, коли жовч поглинається розчинною клітковиною в сливах, печінка використовує холестерин, що зберігається в організмі, таким чином знижуючи рівень холестерину.

Сливу рекомендують вживати в складі дієт при боротьбі з сечокам’яною хворобою 

Нервова система скаже «дякую» за сливи

Дослідження показали, що флавоноїди, які містяться в сливах, ефективно захищають від вікових когнітивних і нейродегенеративних розладів. Корисні фітонутрієнти, присутні в сливах, допомагають зменшити запалення в неврологічних областях і покращити функції навчання та пам’яті. А за допомогою вітамінів В6 постійно працює нервова система: правильно формуються нервові імпульси, розвиваються клітини мозку.

Шкіра і кістки

Чорнослив має специфічну дію, яка допомагає підтримувати здоров’я кісток. Флавоноїди, такі як кавова кислота і рутин, які містяться в них, допомагають зупинити руйнування кісткової тканини і запобігти таким захворюванням, як остеопороз у жінок в постменопаузі. Поліфеноли разом із вмістом калію в чорносливі сприяють формуванню кісток, покращують щільність кісткової тканини та запобігають втраті кісткової маси, спричиненій дефіцитом гормонів яєчників. Є дослідження, які показують, що регулярне вживання чорносливу допомагає відновити щільність кісткової тканини, яка вже була втрачена через старіння.

Чорнослив покращує кровообіг у шрамі, сприяючи розвитку нової шкіри та зменшуючи видимість шраму. Це допомагає шкірі швидше заживати та замінювати пошкоджену шкіру новою. Вживання слив також покращує структуру та еластичність шкіри. Зменшує темні пігментні плями, веснянки, зморшки завдяки наявності поживних речовин, що запобігають старінню. Екстракти сливи також використовуються в різних засобах по догляду за шкірою. 

Захист від раку

Так, речовини, що містяться в сливах, здатні зупиняти ріст і поширення ракових пухлин. Компонент епікатехін, виділений вченими, індукує апоптоз (загибель клітин) гепатоцелюлярної карциноми або раку печінки людини. Антиоксиданти та фітонутрієнти (включаючи хлорогенову та нехлорогенову кислоти) надають цілющу дію на клітини раку молочної залози, не завдаючи шкоди здоровим клітинам організму. Цікаво, що темні (червонуваті або фіолетові) сливи містять більше антиоксидантів, ніж жовті.

Правильно приготоване варення зберігає деякі важливі властивості сливи. А смак який! Пора готувати варення на зиму…

ВИСНОВОК.

Отже, ми бачимо, що сливи є хорошим джерелом корисних речовин для підтримки здоров’я організму. Для здоров’я щитовидної залози сливи корисні, як і для будь-якого іншого органу. Як і з будь-яким іншим продуктом, використовуйте економно та проконсультуйтеся з лікарем, якщо сумніваєтеся

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *