4 гормональні проблеми, які заважають схуднути – Ось рекомендації відомого ендокринолога

Сара Готфрід є доктором філософії та експертом з гормонів. Ось що вона каже про проблему схуднення з ендокринологічної точки зору. Протягом усієї своєї кар’єри я отримую в основному ті самі повідомлення від пацієнтів:

«Я дотримуюся всіх правил, але все одно не можу схуднути». «З віком мій метаболізм сповільнюється, і я більше не можу скинути кілограми». «Я не можу відмовитися від деяких продуктів, хоча знаю, що вони мені шкодять». «Чи можете ви прописати мені препарат для схуднення?» “Я схуд на 2 фунти і знову набрав 5”.

Напевно, немає людини, якій не байдуже, як вони виглядають і почуваються, яка б не сказала одне з наведених вище тверджень.

Як лікар, гінеколог, я теж проходила через цю проблему. Будучи колись повненькою, мені довелося застосувати всі свої знання з гінекології, щоб схуднути. Таким чином, ми прийшли до висновку, що у жінок є 4 гормональні причини, які не дозволяють нам худнути.

1. Надлишок естрогену

Естроген – жіночий гормон, який надає жінці грудей і стегон. У чоловічому організмі він також присутній, але в набагато менших частках. Але для обох статей є ризик надлишку естрогену. Крім того, естроген виробляється в організмі навіть після менопаузи у жінок. Додано: Чорнослив благотворно впливає, перш за все, на шлунково-кишкову систему. Настій сушених слив сприяє усуненню запорів і нормалізації роботи травної системи. У той же час чорнослив корисний тим, у кого проблеми з серцем і гіпертонія.

Естроген, як і інші гормони, відповідає за реакцію організму на їжу. Через це жінкам важче схуднути з віком. Щоб знизити рівень естрогену в організмі, рекомендую вживати півкілограма овочів на день. Клітковина в овочах сприяє виведенню естрогену з організму. Таким чином, ви також обмежите споживання м’яса протягом дня, їжі, яка сприяє підвищенню рівня естрогену.

2. Надлишок інсуліну

У сучасному суспільстві значна частина населення хворіє на цукровий діабет, захворювання, яке також супроводжується ожирінням. Коли в організмі занадто багато жиру, рівень інсуліну дерегулюється, і клітини більше не реагують на цей гормон. В результаті регулятор глюкози перестає працювати належним чином, і рівень цукру в крові коливається вгору та вниз, таким чином накопичуючи жир.

Щоб вирішити цю проблему, рекомендую випивати 2 чайні ложки яблучного оцту простою водою. Дослідження 2004 року показало, що 2 чайні ложки цього оцту, спожиті перед багатою вуглеводами їжею, знижують рівень глюкози в крові у людей з резистентністю до інсуліну.

Крім того, необхідно не їсти солодкого в надлишку і звернути увагу на обмін речовин, якщо він порушений, то швидше за все у вас проблеми з рівнем інсуліну.

3. Надлишок хорізолу

Кортизол – це гормон, який виробляється у відповідь на стресові ситуації, які з часом багато хто з нас відчувають постійний стрес. На мій погляд, кортизол є найважливішою причиною невдалого схуднення.

Поки організм знаходиться в стресі, він буде прагнути виробляти жир, особливо в області живота. Чому б і не допомогти йому солодощами відчути трохи задоволення на фоні стресу.

Моя перша рекомендація з цього приводу — виключити вживання кави. Спробуй спочатку на тиждень відмовитися від нього, і ти побачиш, що спатимеш краще і будеш спокійніше. Потім замініть каву зеленим чаєм, потім білим чаєм, а потім перейдіть на гарячу воду з лимоном. Останній також буде стимулювати роботу травної системи, а також сприятиме виведенню токсичних гормонів з організму.

4. Дефіцит адипонектину

Адипонектин – це гормон, який повідомляє організму про необхідність спалювати жир. Необхідно регулювати рівень глюкози і процес розщеплення жирних кислот.

у деяких людей він присутній у невеликій кількості, що генетично обумовлено, тому існує тенденція до накопичення жиру.

Цим людям я рекомендую вживати фісташки, як би це не здавалося неймовірним, але цей горіх здатний підвищувати рівень адипонектину в організмі.

Підвищенню цього гормону сприяє і голодування. Найбільш підходящим є той, який перед сном, оскільки він також включає години сну. Таким чином, чоловіки повинні голодувати 16 годин, а жінки – 18 годин.

Також не забувайте про фізичні вправи та здорове харчування.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *