Гімнастика для суглобів від професора Бубновського

Гімнастика для суглобів від професора Бубновського дарує надію тим, кого мучить біль в хребті і суглобах. Нова методика дозволяє повернути хороше самопочуття і позбутися болю. Основою методики є рух. Доктор Бубновский пропагує цілющу силу руху. Тільки рух здатний пробудити внутрішні сили організму і дозволити йому позбутися від хвороби. Він вважає, що спокій і відсутність навантажень, рекомендовані іншими лікарями, тільки заважають одужанню.

Навіщо потрібна гімнастика Бубновського?

Лікування, яке рекомендує Бубновский, може оздоровити організм без ліків і хірургічного втручання. Сергій Михайлович розробив описувану методику на власному досвіді. Після аварії він був приречений на інвалідність, не змирився і вилікувався сам. Тепер доктор дарує свій секрет здоров’я людям.

Лікувальна гімнастика Бубновського може використовуватися як для лікування, так і для попередження хвороб хребта і суглобів.

Рекомендовані Бубновським вправи переслідують декілька цілей:

 • Зміцнення і розвиток м’язів спини;
 • Поліпшення функціонування серця і судин, зниження артеріального тиску;
 • Зняття напруги в хребті і суглобах;
 • Налагодження кровообігу в хворих органах.

Гімнастика для суглобів. Як правильно почати

Якщо лікувальна гімнастика вам необхідна, але займатися нею ви віддаєте перевагу в домашніх умовах, для початку підійде адаптивна гімнастика. Вона допоможе звикнути до нових навантажень. Не варто вранці підхоплюватися з ліжка, щоб почати робити зарядку. Доктор Бубновский рекомендує не поспішати. Лежачи в ліжку, виконайте прості вправи, допоможіть організму прокинутися.

Комплекс вправ після сну

 • Поверніться на спину, витягніть руки вздовж тіла і трохи роздвиньте ноги. По черзі тягніть великі пальці ніг від себе і до себе.
 • У тому ж положенні зводьте і розводьте стопи, намагаючись торкнутися великими пальцями ліжка.
 • Робіть обертальні рухи стопами по черзі за і проти годинникової стрілки.
 • Стискайте пальці ніг так, ніби ви хапаєте ними яблуко. Потім розтисніть пальці і розчепірте їх якомога сильніше.
 • Підтягніть п’яти до сідниць, ковзаючи ступнями по ліжку. Потім витягніть ноги.
 • Трохи зігніть ноги в колінах. По черзі на кожній нозі сильно тягніть пальці на себе, поки таз не почне зміщуватися.
 • Зігніть в колінах і трохи розведіть ноги, руки покладіть в сторони вниз долонями. По черзі кладіть коліна всередину, намагаючись внутрішньою поверхнею стегна торкнутися ліжка.
 • Для тих, хто страждає запорами, гемороєм, у кого тріщина в прямій кишці або виявилося опущення органів тазу, треба зігнути ноги, притиснути одну до одної стопи. На вдиху підніміть сідниці, стискаючи їх. На видиху опустіть, розслабтеся.
 • Опустіть ноги, витягніть руки. Зігнувши одну ногу, обійміть її руками і постарайтеся притиснути коліно до грудей. Спина підніметься, але вільна нога повинна лежати на ліжку. Найкращий результат – якщо ви зможете дотягнутися коліном до підборіддя.
 • Легка і ефективна вправа для зміцнення м’язів живота: зігніть ноги, притисніть ступні до ліжка, а руки складіть на животі. На вдиху надуваємо живіт, на видиху втягуємо.

Ці вправи треба повторювати по п’ятнадцять або двадцять разів. Вони доступні навіть для непідготовленої людини.

Лікувальна гімнастика прекрасно поєднується з масажем, спеціальними мазями і кріопроцедурами. Доктор Бубновський вважає, що таке лікування дасть найбільший ефект.

Адаптивна гімнастика професора Бубновського

Після того, як ви виконали вправи в ліжку, можна приступити до більш серйозних. Ці вправи також виконувати нескладно, але починати треба з тих, які не викликають труднощів. Поступово слід підключати більш важкі вправи. Для занять потрібен килимок.

Комплекс для початківців професора Бубновського

 • Для виконання першої вправи, станьте на коліна, зробіть вдих, руки підніміть перед собою, вгору, опустіть їх через сторони. Видихаючи, опустіться на п’яти.
 • Сидячи на п’ятах, помістіть кисті рук на живіт. Зробіть глибокий вдих через ніс, потім щільно стисніть губи і зробіть видих, видаючи звук “пф-ф”.
 • Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах, руки покладіть вгору за голову. Вдихніть. Видихаючи, відірвіться від підлоги, потягніть руки до колін. На вдиху розслабтеся, займіть вихідне положення.
 • Як і раніше лежачи на спині, розкиньте руки в сторони, ноги зігніть в колінах і злегка розставте. Вдихніть, на видиху підніміть сідниці, одночасно зрушуючи коліна.
 • Лежачи, сплетіть ступні, зігніть ноги в колінах, підніміть гомілки вгору. Руки зчепіть під головою. Вдихніть, на видиху потягніться ліктями до колін, піднімаючи таз і плечі. На вдиху покладіть голову на підлогу, витягніть ноги і тримайте їх у висячому положенні, не розчіплюючи ступні.
 • Поверніться на правий бік, ступні не розчіплювати. Покладіть на підлогу праву руку, витягніть її в сторону. Вдихніть, на видиху потягніться лівим ліктем до колін, піднімаючи тіло і спираючись на праву руку. На вдиху опустіть голову і ноги, по можливості не торкаючись підлоги.
 • Повторіть вправу 5, а потім поверніться на лівий бік і виконайте вправу 6, лежачи на лівому боці.
 • Станьте на карачки, відірвіть ступні від підлоги і зведіть їх разом. Покачайтеся в сторони, зрушуючи таз в одну сторону, а ступні в іншу.
 • Як і раніше стоячи на четвереньках і не опускаючи ступні, потягніться вперед, так ніби збираєтеся лягти на живіт. Лягати до кінця не треба. Поверніться у вихідне положення.

Що ж далі

Необхідно пам’ятати, що лікувальна гімнастика дасть результат в тому випадку, якщо ви будете робити її регулярно. Описана гімнастика включає в себе тільки ті вправи, з яких починається лікування. Вони прості і можуть виконуватися в домашніх умовах. Більш складні вправи краще виконувати під наглядом лікаря.

Розроблені Бубновським комплекси містять вправи для різних відділів хребта, для суглобів і зміцнення м’язів. Лікар радить людям, які страждають на захворювання опорно-рухового апарату, вірити в перемогу над хворобою. Гімнастика для суглобів від професора Бубновського і рух здатні творити чудеса.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *