Прополіс – лiкує виразки, допомагає при болях в суглобах і м’язах

Прополіс – це найдавнішi ліки, відомi народним лікарям. Застосовується не одну тисячу років! Славиться знеболюючей, протизапальней дієй. Крім того, прополіс – це натуральний антибіотик і прекрасний протисвербіжний засіб.

При безпосередньому контакті прополіс пригнічує хвороботворні бактерії і гриби, а деякі і зовсім знищує. На відміну від штучно синтезованих антибіотиків, прополіс не викликає звикання мікрофлори! Не секрет, що сьогодні дуже гостро стоїть проблема недії багатьох антибактеріальних препаратів через їх халатне застосування, де треба і де не треба. А ось створений не людьми, а природою прополіс зберігає свою унікальну дію протягом тисячоліть!

Що ж таке прополіс?

У народі прополіс ще називають бджолиний клей або бджолина смола. Це особлива клейка речовина, яку бджілки збирають ранньою весною з бруньок берези, тополі, вільхи, і додають в нього власні ферменти.

До речі, в науці досі єдиної думки щодо того, що ж таке прополіс по своїй суті – речовина рослинного походження, або в більшій мірі синтезується самими бджолами, а рослинний екстракт лише основа?

Для чого прополіс бджолам потрібен?

Бджілки використовують прополіс для вирішення багатьох проблем. Наприклад, регулюють ширину входу, розширюючи або звужуючи отвір – замазують прополісом за потребою. Від цього і назва пішла про – поліс (попереду міста, тобто)

Прополісом замазують щілини у вулику для збереження мікроклімату і стільники їм полірують для дезинфекцій.

Ще одне завдання, яке бджоли вирішують за допомогою прополісу – це усунення гнильних процесів при попаданні всередину сторонніх предметів. Ось наприклад, забереться у вулик, ненароком, ящірка. Бджоли, звичайно, зажалять її до смерті. Але куди подіти труп?

Бджоли швидко покриють трупик товстим шаром прополісу і все – процес тління зупиняється. Навіть, в липневу спеку!

Стародавні єгиптяни, спостерігаючи це, застосовували прополіс в складі бальзамів для муміфікації своїх небіжчиків.

Але все ж набагато частіше до прополісу зверталися для зцілення від різних хвороб і недуг.

Що лікує прополіс?

· Перш за все, прополісом лікували рани, опіки і виразки. Для цього, або прикладали полотнинкою з прополісом до рани, або, втирали прополісову мазь з травами.

normoflorin.ru

· Прополісова мазь дуже добре допомагає при болях в суглобах і м’язових болях теж.

Трави для приготування такої мазі настоюють в олії рослинній, бажано холодного віджиму. Зберiгають в темному місці 2 – 3 тижні. Потім масло зливають і трохи нагрівають, додаючи при цьому прополіс. (Прополіс потрібно натерти на дрібній тертці) Для того, щоб вийшла маса, додають ще або віск, або тваринний жир. (Я додавала козячий жир) Можна капнути пару крапель камфорного спирту. Все добре перемішати, і обов’язково при цьому думати про те, який цілющою буде виготовлена ​​мазь! Така мазь має аналгетичну, протизапальну дію, і застосовується для усунення запальних процесів в м’язах і суглобах.

· Хороший ефект дає і прикладання натурального прополісу у вигляді коржикiв.

Одного разу у мене сильно запалилися ясна. Звернутися до лікаря не було можливості – я перебувала далеко від міста. Спас мене прополіс. Тримала його за щокою добу і біль вщух, а через пару днів і запалення пройшло без сліду.

Багатьом людям прополіс допоміг полегшити біль і неприємні відчуття, викликані п’ятковимi шпорами, натоптишами і мозолями. Прополіс в цьому випадку приклеюють прямо до хворого місця і одягають носок.

kladzdor.ru

· Багато хто чув про те, що спиртовою настоянкою прополісу добре полоскати горло при запаленні, і порожнину рота. Для цієї мети кілька крапель настоянки розводять в теплій воді.

Але досвід народної медицини вказує на те, що набагато дієвіше просто жувати невеликий шматочок прополісу. По-перше, це прекрасний захист зубів і ясен від патогенної мікрофлори. А по-друге, змішуючись зі слиною прополіс потрапляє всередину в активній формі і чинить швидку дію, наприклад, лікує хворе горло. При ангіні рекомендується пити теплий чай з медом і жувати прополіс – запалення дуже швидко проходить.

· Прополісом успішно лікують гастрити.

Для цього прополіс в кількості 10 грам змiшують з натуральним вершковим маслом – 90 грам. І на малому вогні під кришкою хвилин 20, при цьому помішують. Після зазначеного часу масло остуджують трохи і переливають в темну скляну ємність. Зберігати, природно, в холодильнику потрібно. Приймають тричі на день всього лише по чайній ложці. Лікарське прополісове масло розводять в невеликій кількості теплого молока. Можна прополіс розчинити і просто в молоці, але тоді потрібно тримати молоко на малому вогні хвилин 10. (50 гр. Прополісу на літр молока) Приймають теж три рази в день за півгодини до їжи по 100 гр. Курс такого лікування зазвичай становить місяць. Прополіс сприяє регенерації стінок шлунка, пригнічує гнильні процеси і запалення.

· У 2016 році в США був опублікований огляд досліджень про антиракових властивостях прополісу. Тобто те, що народна медицина знала давно, наука тільки нещодавно почала сприймати!

Де купити прополіс?

Найкраще прополіс купувати безпосередньо у бджоляра. Є у бджолярів таке поняття, як весняна ревізія пасіки. У цей час бджоли пересідають в нові вулики. Старі ж вулики чистяться від підмору і зазвичай з вічок зчищають весь прополіс. Це прополіс в найчистішому вигляді.

Прополіс з рамок і стін вулика нічим не гірший, але в ньому містяться додавання у вигляді воску і частинок деревини вулика. Заготовлюється прополіс і з холстикiв, і з стелин.

За старих часів вважалося, що найбільшою силою володіє – лісовий прополіс!

Слава Богу, бджолярів ще багато і при бажанні можна роздобути якісний прополіс.

Дякую за увагу, шановний читачу!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *