Найбільш недооцінена ягода. Так воно діє на серце

Наші сусіди з-за океану згадують про журавлину на День подяки, коли вона прикрашає індичку, ми зазвичай п’ємо журавлинний сік або приймаємо добавку при циститі. Останні дослідження доводять, що ці непоказні плоди мають набагато більшу силу.

1. Маленький плід з великою силою

Журавлина великоплідна – це рослина, яка прийшла до нас з Північної Америки. Багаторічні кущі дають темно-червоні ягоди, які мають великий лікувальний потенціал. Вони є джерелом вітамінів С, В1, В2, Е і А, а також магнію, фосфору, калію і заліза.

Особливо в шкірці чорниці є унікальний скарб – це антиоксиданти, завдяки яким журавлина стає бомбою здоров’я. Наприклад, саме проантоціанідини запобігають захворюванням сечовивідних шляхів, тому добавки на основі цих плодів або концентрований журавлинний сік служать підтримкою при лікуванні ІСШ (інфекцій сечовивідних шляхів).

Журавлина є джерелом вітаміну С і цінних антиоксидантів
Журавлина – джерело вітаміну С і цінних антиоксидантів (Pixabay)

Ця ж сполука, згідно з одним дослідженням, також може пригнічувати інфекцію бактерією Helicobacter pylori , відповідальною за виразку шлунка, а також підвищує ризик раку шлунка. У дослідженні споживання 240 мл журавлинного соку двічі на день протягом восьми тижнів знизило рівень інфекції на цілих 20 відсотків.

Але це ще не все.

2. Серце любить журавлину

Є дослідження, які показують, що журавлиною варто потягнутися ще й для здоров’я серцево-судинної системи. Останній з них, який з’явився в «Food & Function», свідчить про те, що щоденне вживання цих фруктів позитивно впливає на функціонування ендотелію судин . Це один шар клітин, який вистилає стінки кровоносних судин, артерій, вен і навіть мікроскопічних капілярів. Ендотелій має вирішальне значення для контролю кровотоку і тиску, процесів згортання крові, регуляції тонусу судин, а також бере участь у реакціях імунної системи.

Вчені виявили, що наявні в журавлині антиоксиданти можуть боротися з вільними радикалами, які сприяють дисфункції ендотелію, і таким чином – мінімізувати ризик багатьох захворювань.

Це дослідження не єдиний доказ того, що наші серця полюблять журавлину. У журналі «Diabetic Medicine» з’явилася стаття, в якій зазначено, що добавки з екстрактом журавлини можуть знизити рівень холестерину ЛПНЩ і загального холестерину у людей з діабетом 2 типу, а отже, зменшити ризик атеросклерозу . Подібні висновки з’явилися в British Journal of Nutrition. Дослідники виявили, що рівень холестерину ЛПНЩ, пов’язаний з ендотеліальною дисфункцією та атеросклерозом, можна знизити, вживаючи несолодкий журавлинний сік.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *