Біль у колінах. Які основні причини та які існують способи лікування?

Існує постійний ризик пошкодження колінного суглоба через те, що він найбільше навантажений. Цей ризик зростає після 50 років.

Біль у колінах є поширеним болем: у дітей, які падають і вдаряються, у дорослих, які вдаряються, або… які перевантажують коліна занадто великою вагою тіла або фізичним навантаженням.

Біль у коліні – причини

грант

Біля коліна є мішок, схожий на повітряну подушку, який містить рідину та знімає тиск між сухожиллями, кістками та м’язами навколо суглоба.

Коли цей мішечок запалюється, на коліні або під ним з’являється припухлість. Область стане червоною та теплою, а коліно буде боляче рухатися.

Цей стан лікують протизапальними засобами або, якщо це інфекція, антибіотиками, ін’єкціями стероїдів, бурсальним дренажем або фізіотерапією.

Якщо нічого не допомагає, справа за хірургом. Для профілактики бурситу рекомендується використовувати наколінники, уникати рухів, які включають згинання колін і стояння на колінах.

Розтягнення/розрив зв’язок

Серед тих, хто постійно займається спортом, розтягнення або розрив зв’язок є однією з найпоширеніших травм коліна.

Симптоми починаються з болю та набряку. Вони можуть раптово зникнути через 24 години та повернутися під час наступної фізичної активності. Таким людям необхідна реконструктивна хірургія.

Що стосується малорухливих або людей похилого віку, то при розриві тільки зв’язок будуть рекомендовані ортопедичні засоби, лікувальна фізкультура і лікувальна фізкультура.

Вага тіла

Що стосується зайвої ваги, то всі додані кілограми тиснуть на суглоби, послаблюючи їх і руйнуючи хрящі. Коли вони руйнуються, мова вже йде про артрозі.

У цьому випадку біль посилюється під час руху і зникає в спокої. На початку остеоартриту також допомагає мазь або протизапальний засіб, але коли він досягає більш запущеної стадії, лікар порекомендує ін’єкції гіалуронової кислоти або кортикостероїдів. Коли воно досягає стадії, коли більше нічого не допомагає, останнім кроком є ​​операція по заміні колінного суглоба.

Артроз колінного суглоба

Це хронічне дегенеративне захворювання колінного суглоба, яке з часом руйнує меніск, хрящі та зв’язки. Щоб полегшити біль і збільшити рухливість, можна знайти рішення, які покращують змащення суглобів і приймати протизапальні засоби, але ці речі не вирішать саму проблему.

Також можна провести фізіотерапію і позбутися зайвих кілограмів, але коли препарати перестають діяти, доходить до операції.

Розрив меніска

Меніск може розірватися різними способами та з багатьох причин: підйом по сходах, згинання колін, вимушене скручування коліна, робота на коліні, підняття важких тягарів, остеоартрит або ожиріння.

Коліно набрякає, болить на дотик, не згинається і не може багато рухатися, суглоб наповнюється рідиною.

Невеликі пошкодження в ділянці з сильною васкуляризацією меніска зазвичай загоюються самостійно.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *