7 ранніх ознак поганої роботи щитоподібної залози, які ніколи не можна ігнорувати

Що таке щитоподібна залоза?

Щитоподібна залоза, орган у формі метелика біля основи шиї, відповідає за виділення гормонів, які допомагають регулювати наш метаболізм. Щитоподібна залоза впливає і на інші життєво важливі функції:

 • Температура тіла;
 • Вага тіла;
 • Дихання;
 • Центральна та периферична нервова система;
 • Рівень холестерину;
 • Частота серцевих скорочень;
 • Менструальні цикли;
 • М’язова сила.

Щитоподібна залоза, що лежить біля передньої частини глотки під адамовим яблуком, складається з двох частин, які називаються частками. Ці частки з’єднані між собою смужкою тканин, яка називається перешийком.

Загальний розмір цієї залозистої електростанції? 2 сантиметри.

Як працює щитоподібна залоза?

Щитоподібна залоза — велика безпротокова залоза в шиї, яка виділяє гормони, що регулюють ріст і розвиток через швидкість метаболізму. ~ Оксфордський словник англійської мови

Щитоподібна залоза є складовою ендокринної системи — сукупності залоз, відповідальних за вироблення, зберігання та виділення гормонів у кров. Щитоподібна залоза використовує йод з харчових продуктів для виробництва двох найважливіших гормонів, “Т3” і “Т4” (гормон “Т3” — це скорочення від гормону трийодтироніну; “Т4” — від тироксину).

Вироблення гормонів щитоподібної залози регулюється за допомогою зворотного зв’язку між залозою, гіпоталамусом і гіпофізом — двома глибоко розташованими крихітними ділянками головного мозку.

Вироблення гормонів Т3 і Т4 є складним процесом. І, як і у випадку з усім складним, проблеми зі щитоподібною залозою нерідко виходять на поверхню.

Ознаки проблем зі щитоподібною залозою

За оцінками, до 25 мільйонів американців мають проблеми зі щитоподібною залозою. З цих 25 мільйонів приблизно половина (12,5 мільйона) не підозрюють про це. Гіпотиреоз, або недостатньо активна щитоподібна залоза, становить 90% всіх захворювань щитоподібної залози.

Ось сім найпоширеніших симптомів гіпотиреозу:

1. Втома

Вироблення енергії в нашому організмі вимагає певної кількості гормонів щитоподібної залози. Значне падіння цього вироблення призводить до зниження рівня енергії, що викликає сильне відчуття втоми та слабкості.

2. Збільшення ваги

Дефіцит гормонів щитоподібної залози уповільнює швидкість метаболізму в організмі. Коли це відбувається, ми не перетравлюємо стільки їжі, і менше калорій перетворюється в енергію. Для багатьох пацієнтів із захворюваннями щитоподібної залози відсутність лікування — або недостатнє лікування — робить втрату ваги майже неможливою, навіть при правильному харчуванні та фізичних вправах.

3. Рецидивна хвороба

Тиреоїдит Хашімото, аутоімунне захворювання, є найпоширенішим видом гіпотиреозу. Як відомо, пригнічена імунна система значно ускладнює боротьбу зі шкідливими вірусами та бактеріями, що призводить до більш частих захворювань. Найбільш тривожним є те, що хвороба Хашімото змушує імунну систему атакувати здорові органи та тканини.

4. Втрата координації

Гіпотиреоз, який не лікується, може пошкодити периферичні нерви. Ці нерви передають інформацію від головного та спинного мозку до решти тіла, включаючи руки та ноги. Пошкодження цих нервів може викликати оніміння, біль і поколювання в ураженій ділянці (ділянках).

5. Затуманений мозок

Наш мозок містить особливий тип імунних клітин, які називаються мікроглією. 10-15% всіх клітин мозку — це мікроглія, яка відповідає за стимуляцію імунного захисту організму в центральній нервовій системі (ЦНС). Затуманення свідомості безпосередньо пов’язане із запаленням мозку — побічним продуктом роздратованих клітин мікроглії. Забудькуватість, нездатність зосередитися і зниження когнітивних здібностей — все це явні ознаки затуманення мозку.

6. Тривога або депресія

Мозок схильний до запалення. Окрім загальної втрати гостроти мислення (“затуманення свідомості”), наші нейрохімічні речовини, тобто нейромедіатори, виходять з ладу. Оскільки людський мозок і так схильний до тривоги завдяки реакції “бий або тікай”, подальший дисбаланс збільшує ризик виникнення тривоги та депресії.

7. Різні симптоми “під поверхнею”

Іноді ми інтуїтивно відчуваємо, коли з нашим організмом щось не так. Відповідно, проблеми зі щитоподібною залозою відомі тим, що створюють плутанину тонких, але відвертальних симптомів.

Ось “короткий список”: перепади настрою, надмірний сон, біль у м’язах і суглобах (включаючи тендиніт і зап’ястного каналу), холодні руки й ноги, ламкість нігтів, сухість шкіри, випадання волосся, запори, набряк шиї.

Підтримка здоров’я щитоподібної залози

Сподіваємось, ви швидко зрозуміли важливість здоров’я щитоподібної залози. Але правда полягає в тому, що багато людей применшують важливість здорової щитоподібної залози. Деякі абсолютно не знають, що таке ця залоза і що вона робить.

Ось один з прикладів того, чому здоров’я щитоподібної залози має вирішальне значення:

Мікседема, запущена форма гіпотиреозу, зустрічається рідко, але коли вона виникає, то може бути небезпечною для життя. Ознаки та симптоми включають низький кров’яний тиск, ослаблене дихання, зниження температури тіла, відсутність реакції та навіть кому. У крайніх випадках мікседема може призвести до летального результату.

Докторка Емі Маєрс, сертифікована лікарка і людина, яка пережила хворобу Грейвса, рекомендує наступні десять речей для покращення здоров’я щитоподібної залози:

 1. Переконайтеся, що ви приймаєте високоякісні полівітаміни з йодом, цинком, селеном, вітаміном D та вітамінами групи B.
 2. Приймайте добавку тирозину, таку як ця від Thorne Research, щоб допомогти з перетворенням FT4 в FT3.
 3. Перейдіть на безглютенову дієту! Якщо у вас хвороба Хашімото, спробуйте повністю відмовитися від зернових і бобових.
 4. Боротьба зі стресом і підтримка надниркових залоз. Наднирники та щитоподібна залоза працюють рука об руку. Я рекомендую відновлювальну йогу та адаптогенні трави (які) підтримують наднирники в боротьбі зі стресом.
 5. Спіть від 8 до 10 годин на добу.
 6. Нехай біологічний стоматолог безпечно видалить амальгамні пломби, які у вас можуть бути.
 7. Слідкуйте за споживанням сирих тиреоїдів. Навколо цього точаться суперечки.
 8. Виключіть фтор, бром і хлор зі свого раціону і навколишнього середовища.
 9. Зціліть свій кишківник. Травна система (кишківник), що функціонує правильно, має вирішальне значення для міцного здоров’я.
 10. Знайдіть лікаря функціональної медицини у вашому регіоні та попросіть його провести вищевказаний лабораторний тест і попрацювати з вами, щоб знайти першопричину дисбалансу щитоподібної залози.

Включення потрібної кількості йоду у свій раціон також має допомогти!

Продукти, багаті на йод, охоплюють морські овочі, журавлину, йогурт, рибу, яйця, цілозернові продукти та непастеризовані молочні продукти.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *