Шведський лікар – 10 золотих правил здоров’я – 10 правил, щоб жити довго і не хворіти

У своїй книзі про десять золотих правил здоров’я (“Les 10 regles d’or de la santé”) шведський лікар Бертіль Марклунд дає поради здорового глузду, щоб жити краще і довше, повідомляє сайт madame.lefigaro.fr.

«Я сам вирішую, як я хочу старіти — чи не старіти», — йдеться у вступі до книги Марклунда, лікаря загальної практики, професора та спеціаліста з охорони здоров’я.

Згідно з дослідженнями, з якими він консультувався, «вплив генетичної спадщини на тривалість життя становить лише близько 25%, тоді як спосіб життя визначає її пропорційно на 75%», – йдеться в книзі. На ста сторінках д-р Марклунд спирається на свій досвід практики та дослідника у Швеції, а також на наукову літературу.

Вправа: іншими словами, вправа. Фізична активність зменшує стрес, захищає нас від нього та допомагає нам справлятися з ним. Це безперечна перевага, адже відомо, що стрес ушкоджує, крім іншого, клітини організму. Тому змушувати себе займатися спортом п’ять разів на тиждень марно. Будьте задоволені тим, що регулярно займаєтесь тим, що вам підходить, стоячи, а не сидячи, ходіть якомога більше, вибирайте сходи замість ліфта.

Не перевантажуйте себе стресом: лікар нагадує нам, що реакції на стрес необхідні для нашого виживання, а тому самі по собі позитивні. Але ми повинні знати, як їх контролювати, не дати їм вторгнутися до нас і евакуювати їх. Для цього зменшіть навантаження, займайтеся якомога більше, розслабтеся і навчіться дихати. Перейдіть у режим Далай-лами.

Спіть добре, але не занадто багато: сон, очевидно, дозволяє організму відновлюватися. Поганий або занадто малий сон робить нас втомленими, послаблює наші захисні системи та схиляє нас до надмірної ваги та інших захворювань. Ось чому важливо гарантувати хорошу гігієну сну.

Перебувайте на сонці, але в помірних кількостях: як через їжу (жирна риба чи яйця), так і під час перебування на сонці ми синтезуємо вітамін D. Останній незамінний для організму, для правильного функціонування нервової системи, зміцнення скелета або зміцнення імунної системи. Воно захищає від різних захворювань: раку, діабету, депресії, інфекцій, псоріазу, розсіяного склерозу… Однак остерігайтеся надлишку сонця, яке сприяє старінню шкіри та раку.

Харчуйтесь здорово, добре харчуйтеся: ви повинні їсти все, в помірних кількостях, віддаючи перевагу продуктам, що містять вітаміни, хороші жири, антиоксиданти. Натомість уникайте промислових продуктів, підсолоджених цукром і жиром, обмежте споживання м’яса та ковбас, оптимізуйте споживання рослинних білків.

Пийте воду… і каву: гідратація необхідна для правильного функціонування організму. Організм на 60% складається з води і може втрачати до півтора літрів щодня. У разі поганої гідратації негативні наслідки недовго відчуваються на фізичному чи психічному рівні. Кава є незамінною цінністю для здоров’я, особливо завдяки антиоксидантам і кофеїну в ній. Згідно з кількома дослідженнями, згаданими автором, кава зменшить ризик діабету, інсульту, хвороб Альцгеймера чи Паркінсона. Його потрібно вживати, звичайно, в розумних кількостях — три-чотири чашки на день.

Слідкуйте за своєю вагою: відомо, що надмірна вага створює ризик серцево-судинних захворювань і діабету. Проте автор статті намагається пояснити марність повторних режимів. Підтримувати стабільну вагу щодня відносно просто завдяки кільком практичним порадам: їжте повільно, не переїдайте і правильно вибирайте їжу.

Бережіть зуби: гігієна порожнини рота впливає на кровообіг, каже доктор Марклунд. За його словами, кровоточивість ясен була б навіть тривожною. Як оптимізувати здоров’я зубів? Звичайно, регулярно ходити до стоматолога, чистити проміжки між зубами та використовувати щітку двічі на день, але також уникати солодощів.

Прийміть позитивне мислення: песимізм приносить лише стрес, страждання та розчарування. Вибуховий коктейль здоров’я. Недавнє американське дослідження навіть показує, що оптимізм знижує ризик смертності серед жінок. Хороша новина для людей, які бачать склянку напівпорожньою, полягає в тому, що песимізм лікується. як? За словами лікаря, ці люди повинні оточувати себе позитивними особистостями, займатися спортом, знаходити мотивацію, бути щедрими.

Ведіть соціальне життя: Бертіл Марклунд згадує численні дослідження, які показали, що смертність вища серед людей, які живуть самі. Дружба оптимізує впевненість у собі та сприяє виробленню гормонів гарного настрою.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *