9 ознак і симптомів печінки, завантаженої токсинами – Зверніть увагу на ці речі, здоров’ям печінки не можна жартувати

Печінка, найбільша залоза в організмі, виконує роль синтезу ферментів і гормонів, нейтралізуючи токсини. Він також відіграє роль в обмінних процесах. З часом під впливом різних факторів вона «забруднюється» токсичними речовинами і тим самим її навантаження стає ще більшою. Рекомендується звертатися до лікаря при найменших симптомах ураження печінки.

Ось 9 ознак, на які слід звернути увагу, ознаки завантаженої токсинами печінки

Біль/тяжкість у верхній частині живота

Вживання жиру може призвести до збільшення печінки, що спричинить тиск на груди та верхню частину живота. Крім того, роздутий живіт є можливою ознакою того, що печінка переповнена токсинами.

нудота

Нудота — ще одна можлива ознака того, що з цим органом щось не так: після вживання жирної їжі вас може нудити. Тому слідкуйте за такими симптомами, як нудота, запаморочення, діарея, блювота і важкість у кишечнику.

Чутлива шкіра, пожовтіння білків очей

Насичена токсинами печінка надсилатиме сигнали через шкіру та спричинятиме висипання та подразнення, можливо, навіть жовтіючи білки очей. Це трапляється, коли в крові занадто багато білірубіну, який печінка більше не може перетворити на безпечні сполуки.

Слабкість, стомлюваність

Люди з проблемами печінки часто скаржаться на втому та відсутність апетиту, і коли ці симптоми не зникають і не пов’язані зі звичайною втомою, рекомендується медична допомога.

Підвищена температура

Бувають випадки, коли при проблемах з печінкою пацієнти відчувають втому і біль у животі. У таких випадках рекомендується стежити за температурою тіла, і якщо помічено підвищення, це може бути ще однією ознакою запального або інфекційного процесу в цьому органі.

Біль у м’язах

Якщо суглоби і м’язи постійно болять або на шкірі є синці або набряки ніг, то є ймовірність порушення функціональної діяльності печінки.

Зміна кольору сечі/калій

Якщо печінка не працює належним чином, сеча може потемніти, а кал — світлішати.

свербіж

Застій жовчі може викликати свербіж шкіри, що є способом реакції організму на накопичені токсини, оскільки печінка більше не може їх виводити.

Кровотеча

Носова кровотеча є більш рідкісним симптомом інтоксикації печінки. Синці без видимих ​​причин і кровотечі з носа пов’язані з дефіцитом фактора згортання крові через погану роботу печінки. Залежно від причин, що призвели до перевантаження печінки токсинами, і в залежності від природи цих токсичних речовин, симптоми можуть відрізнятися і необхідна медична консультація.

Печінка, як фільтр, має функцію постійного очищення крові від шкідливих речовин. Ось деякі з найгірших звичок для вашої печінки:

 • вживання алкоголю
 • вживання жирної їжі
 • прийом добавок для схуднення
 • деякі ліки
 • часте вживання знеболюючих засобів
 • відсутність фізичної активності

Для здорової печінки, окрім відмови від шкідливих звичок, необхідно ще й здорове харчування з продуктами, корисними для здоров’я цього важливого органу:

 • цільного зерна
 • куркума
 • коров’ячий сир
 • морква, буряк, гарбуз, цвітна капуста
 • банани, груші, стиглі яблука, абрикоси, персики
 • Мед
 • достатнє споживання води

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *