Відновлює печінку, захищає мозок і сприяє зниженню ваги – споживайте 1-2 чайні ложки меду ввечері

Британський дієтолог Майк МакІнесс опублікував у 2014 році цікаву книгу під назвою «Медова дієта», в якій рекомендує вживати мед увечері. Книга базується на двох основних ідеях: сучасне ожиріння спричинене надмірним споживанням вуглеводів і рафінованого цукру (а не жирів) і поганою якістю сну.

Мед містить велику кількість поживних речовин, біофлавоноїдів і органічних кислот, і метаболізується інакше, ніж рафінований цукор. Він заряджає печінку перед сном і дає енергії мозку на ніч. Дослідження Бірмінгемського університету щодо фруктози показали, що це ключовий вид цукру, який допомагає відновити печінку. З цієї причини всі спортивні напої містять фруктозу.

Майк МакІнесс, спеціаліст зі спортивного харчування, вважає мед найкращим продуктом для підтримки печінки під час тренувань і відновлення. Причина аварії спортсмена – нестача палива в печінці.

Коли ми вечеряємо дуже рано, мозок змушений активувати гормони стресу, і це збільшує кількість орексигенних (стимулюючих апетит) гормонів. МакІнесс стверджує, що печінку також слід відновлювати ввечері перед сном.

Коли ми їмо близько 6:00 або 7:00 вечора, у печінці закінчується паливо, достатньо для підтримки мозкової діяльності протягом ночі.

Відчуття голоду створює мозок, який шукає нові джерела енергії, а не шлунок, якому хочеться ще їжі.

1-2 чайні ложки меду перед сном відновлять запаси глікогену в печінці і, зокрема, енергетичний запас мозку, сприяючи налагодженню міцного сну. Дослідження, проведене в Чиказькому університеті, показало, що люди, які добре сплять, втрачають більше жиру під час дієти. Натомість учасники, які не висипалися, спостерігали зменшення м’язової маси.

У довгостроковій перспективі вживання меду ввечері зменшує стрес, покращує пам’ять і концентрацію, може захистити нас від пошкоджень, спричинених психічним старінням і дегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера чи Паркінсона.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *