Запалена підшлункова залоза – ознаки захворювання та лікування – Натуральні засоби та рецепти від панкреатиту

Підшлункова залоза, залоза внутрішньої і зовнішньої секреції, розташована позаду шлунка, на рівні перших двох поперекових хребців і важить близько 70-80 грам.

Під панкреатитом ми маємо на увазі захворювання підшлункової залози , яке полягає в швидкому запаленні залозистої тканини з дегенеративними змінами внаслідок надмірної активації ферментів і через їх надходження в тканину підшлункової залози, яку вони поступово руйнують.

Захворювання може виникнути після інших захворювань, таких як гепатит, жовчнокам’яна хвороба, жовтяниця, холецистит, гастродуоденальні захворювання або інфекційні захворювання, такі як черевний тиф або епідермальний паротит.

Розрізняють три види панкреатиту, а саме гострий катаральний, гострий геморагічний і хронічний.

Гострий катаральний панкреатит (інфекційна хвороба підшлункової залози Кліппеля) виникає внаслідок бактеріальних або вірусних інфекцій, що викликають септицемію або дизентерію.

Симптоми, лікування

Серед симптомів ми згадуємо постійний або переривчастий біль, який чергується з періодами спокою, кризи після їжі, багатої тваринними жирами, або після надмірного вживання алкоголю чи кофеїну.

Ці напади супроводжуються блювотою, нудотою, здуттям живота з метеоризмом, діареєю, що чергується з запором, неприємним запахом з рота і анорексією до жирів. У хворого також спостерігаються запаморочення, блідість, холодний піт, психічна пригніченість, тривожність, психічні розлади, поліневризм, стани збудження і різкої слабкості.

Якщо не проводити належного лікування, очікувана тривалість життя приблизно на 10 років нижча, ніж у середньому для здорових людей. Основною причиною смертності є ускладнення, що виникають з часом: туберкульоз, серцево-судинні захворювання, рак легенів і гортані.

У пацієнтів, які назавжди припиняють вживати алкоголь, прогноз кращий, оскільки вони мають можливість вижити понад 20 років після появи симптомів.

Що стосується природних методів лікування, то для внутрішнього застосування ефективні:

Анісовий настій

10 г подрібненого насіння анісу залити 250 мл окропу під кришкою 15-20 хвилин. Вживайте по одній чашці на день, розділивши на 3 рівні частини, перед основними прийомами їжі.

Настій санцієну

2 чайні ложки висушеної і подрібненої трави заварити 15 хвилин в 250 мл окропу. Процідіть і пийте по 2-3 чашки на день.

Відвар кам’яного лишайника

1 чайну ложку рослини кип’ятити в 250 мл води 5 хвилин. Після охолодження додайте щіпку соди. Рекомендується 3 чашки на день, кожну за 30 хвилин до основних прийомів їжі.

Холодна мацерація з ситечка

1 чайну ложку висушеного і подрібненого кореня настояти в 250 мл холодної води 8-12 годин, потім злегка підігріти. Процідіть і пийте по 1 ковтку до і після кожного прийому їжі, всього 6 ковтків на день.

Рекомендовані рослини : м’ята, кульбаба, полин, шавлія, звіробій, валеріана, кропива, арніка, тирлич, мальва морська.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *