Ось як правильно допомогти, якщо поруч хтось подавився! Метод Геймліха – правила, які допоможуть врятувати життя

Якщо їжа потрапляє до трахеї, вона може повністю або частково закрити дихальне горло, і людина починає задихатися. Якщо дихальне горло не цілком закрите, людина ще зможе вдихнути повітря й почне кашляти. При цьому, як правило, вдається виштовхнути застряглий шматочок їжі.

Якщо людина подавилася, слід пам’ятати, що кашель при цьому – добра ознака, яка говорить про те, що трахея закрита не в повному обсязі. Якщо ж людина не кашляє, а тримається за горло, то їй потрібна допомога. Негайно!

Використовуйте метод Геймліха

Порядок дій при наданні допомоги:

1. Необхідно встати за спиною потерпілого (якщо він ще на ногах й не втратив свідомості), обхопити його руками.

2. Стиснути одну руку в кулак і тим боком, де великий палець, покласти її на живіт потерпілого на рівні між пупком і реберними дугами (в так звану епігастральну ділянку живота).

3. Долоня іншої руки кладеться поверх кулака, швидким поштовхом вгору кулак вдавлюється в живіт. Руки при цьому потрібно різко зігнути в ліктях, але грудну клітку потерпілого не здавлювати.

4. За необхідності – повторити кілька разів, поки дихальні шляхи не звільняться.

Якщо дихальні шляхи звільнилися, у людини відновиться дихання та з’явиться нормальний колір обличчя.

Потерпілий без свідомості, або до нього не можна підійти ззаду

Покласти потерпілого на спину. Сісти верхи на стегна постраждалого, обличчям до його голови. Поклавши одну руку на іншу, помістіть долоню нижньої руки між пупком і реберними дугами (в епігастральну ділянку живота).

Використовуючи вагу свого тіла, енергійно натисніть на живіт потерпілого в напрямку вгору до діафрагми. Голова потерпілого не повинна бути повернута в бік. 

Повторіть кілька разів, поки дихальні шляхи не звільняться.

Порядок дій при наданні допомоги дитині

Покладіть дитину на спину на тверду поверхню та встаньте на коліна в її ногах, або тримайте її на колінах обличчям від себе. Покладіть середні й вказівні пальці обох рук на живіт дитини на рівні між пупком й реберними дугами.

Енергійно натисніть на епігастральну ділянку в напрямку вгору до діафрагми, не здавлюючи грудну клітку. Будьте дуже обережні. Повторюйте, поки дихальні шляхи не звільняться.

Пам’ятайте! Потерпілий повинен обов’язково бути оглянутий лікарем, навіть при успішному результаті.

Метод Геймліха – самодопомога

1. Стиснути одну руку в кулак і тим боком, де великий палець, покласти її на живіт на рівні між пупком і реберними дугами.

2. Долоня іншої руки кладеться поверх кулака, швидким поштовхом вгору кулак вдавлюється в живіт.

3. Повторити кілька разів, поки дихальні шляхи не звільняться.

Також ви можете спертися на міцний горизонтальний предмет (кут стола, стілець, бильця) і зробити поштовх в напрямку вгору в епігастральній ділянці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *