Надія для пацієнтів із тривожними розладами. Вчені вказують на роль вітаміну В6

Останні британські дослідження вказують на роль вітамінів групи В у боротьбі з тривожними розладами та депресією. Автори публікації припускають, що якби їхні висновки підтвердилися, багато пацієнтів могли б уникнути прийому психотропних препаратів, які мають багато побічних ефектів.

1. Кожен третій поляк страждає від тривожних розладів

Підраховано, що принаймні півтора мільйона поляків борються з депресією , і навіть кожен третій може страждати від тривожних розладів. Останнім часом масштаби проблеми загострилися, що найкраще видно в кабінетах психологів і психіатрів.Дивіться фільм: «Відомі польські жінки, які боролися з депресією»

Тривожні розлади можуть викликати ряд симптомів, починаючи від нападів паніки до нервових тиків і абстиненції. Проблема не тільки в Польщі. Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що до 2030 року депресія стане найпоширенішою хворобою у світі.

Британці перевірили, чи допомагає додатковий прийом вітамінів B6 і B12 у боротьбі з психічними розладами

Не дивно, що вчені наполегливо працюють, щоб знайти спосіб зменшити масштаби цієї проблеми. Англійці придивилися до вітамінів групи В, які необхідні для нормальної роботи нервової системи . У ході досліджень вони перевіряли, чи впливає додатковий прийом вітамінів B6 і B12 на стан людей, які борються з депресією і тривожними розладами.

2. Вплив вітамінів В6 і В12 на психічний стан

У дослідженні взяли участь майже 480 людей, які повідомили про тривогу або депресію. Дослідники з Університету Редінга розділили пацієнтів на три групи: одні отримували вітамін B6, інші B12 і деякі плацебо . Через місяць прийому добавок виявилося, що в групі, яка приймала вітамін В6, учасники підтвердили значне зниження тривожності. Поліпшення стану хворих цієї групи також підтверджено тестами SCARED і MFQ.

На думку авторів публікації, це може означати, що правильно підібрані дози цього вітаміну можуть стимулювати нейромедіатор , відповідальний за заспокоєння та розслаблення. Подібні поліпшення не спостерігалися серед учасників, які отримували вітамін В12 .

«Вітамін B6 допомагає організму виробляти специфічний хімічний месенджер, який пригнічує імпульси в мозку, і наше дослідження пов’язує цей заспокійливий ефект зі зниженням тривоги серед учасників», — зазначає проф. Девід Філд, співавтор дослідження.

3. Дефіцит вітаміну В6

Вчені нагадують, що симптоми дефіциту вітаміну В6 можуть нагадувати депресію. Хворі скаржаться на хронічну втому, дратівливість, проблеми з концентрацією уваги та нічне безсоння. Деякі люди можуть відчувати напади тривоги та судоми.

Автори публікації підкреслюють, що їх відкриття дає надію на підтримку людей, які борються з психічними розладами. Можливо, в деяких випадках може допомогти додатковий прийом вітаміну В6 або введення в раціон певних продуктів, які є його джерелом .

«Важливо пам’ятати, що це раннє дослідження, і вплив вітаміну B6 на настрій був набагато слабшим, ніж вплив ліків. Однак втручання, засновані на харчуванні, викликають менше побічних ефектів, ніж фармацевтичні препарати, і в майбутньому деякі люди можуть обрати цей підхід , підкреслює проф. поля.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *