7 простих прийомів: як зняти напругу з плечей і шиї

Урок з книги Ф. Уайлдмана розповість 7 простих прийомів, як зняти напругу з плечей і шиї. Він допоможе вам навчитися сидіти, не накопичуючи напруженість в області плечей і шиї. Рухи необхідно робити м’яко, повільно і уважно, якомога повністю зосередивши увагу на тілі. Краще робити менше, ніж можете робити — спочатку це може бути дуже непросто. Тільки в такому випадку урок дозволить відкрити для себе новий спосіб виконання звичайної дії, більш легкої, комфортної і приємної.

Напруга в плечах і шиї часто є наслідком того, як ми використовуємо нижню частину нашого тіла.

  • Зручно сядьте на стільці, руки покладіть на стіл або на коліна, долонями вниз. Закрийте очі. Чи можете відчути, яке плече ближче до вашого вуха?
  • Уявіть, що маленький павучок знаходиться на краю вашого правого плеча і викидає нитки павутини до правої мочки вуха. Відчуйте довжину цієї нитки. Уявіть ще одного павучка на лівому плечі. І відповідно, ще одну нитку до вашої лівої мочки вуха. Яка з ниток відчувається довшою?
  • Із закритими очима підійміть праве плече на кілька сантиметрів у напрямку до вашого вуха. І потім повільно дайте йому опуститися. Переконайтеся, що рух повільний і не виконуйте рух до кінця, тільки ледь-ледь.

Відпочиньте. Чи відчуваєте будь-які зміни у ділянці вашого плеча?

  • Тепер опустіть ваше плече (зовсім небагато) і дайте йому піднятися знову вгору. Продовжуйте виконувати рух плечем вгору і вниз, м’яко і рівномірно. Зауважте величину, на яку переміщається плече вгору і вниз. Відпочиньте.
  • Тепер правим плечем ми будемо рухати вперед і назад в нейтральне положення. Повільно і плавно. Після декількох рухів відпочиньте і потім виконайте рух назад і в нейтральне положення.

Нарешті, виконуйте рух вперед і назад, проходячи через нейтральну точку, спостерігаючи за відстанню, яку проходить плече від нейтральної точки вперед і назад.

Яка з відстаней в результаті довша — вгору і вниз або вперед і назад? Чи можете відчути, що сталося з вашим плечем в результаті виконання рухів в порівнянні з іншим плечем, яке не рухалося?

  • Тепер робіть правим плечем маленький круговий рух і спостерігайте, яка частина кола проходиться найбільш плавно. Відпочиньте, після чого повторіть обертання, змінивши його напрям на протилежний.

Відчуйте висоту вашого плеча, довжину «шовкової нитки» на цій стороні і наскільки розслабленим, і водночас легким, здається це плече в порівнянні з іншим.

  • Повторіть рухи на іншій стороні тіла.

Переконайтеся, що сидите комфортно, одночасно зберігаючи спину рівною.

Також закрийте очі, щоб поліпшити вашу здатність відчувати рух. Ефект від виконання уроку буде великим, якщо будете робити рухи повільно, рівномірно і точно. Швидкі, недбалі кругові рухи не зменшать напруги. Виконувати ці 7 простих прийомів можна навіть на роботі. Вони однозначно допоможуть зняти напругу з плечей і шиї.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *