Що викликає набряк ніг? Ось що ви можете зробити, щоб полегшити симптоми

Існує багато потенційних причин набряку ніг, деякі з них нешкідливі, а інші є більш серйозними.

Наприклад, ноги можуть набрякати від ходьби на дуже великі відстані та протягом тривалого періоду часу, тривалого стояння або сидіння.

З іншого боку, у ситуаціях, коли щиколотки та литки набрякають раптово або хронічно, це може бути щось серйозніше.

Набряклість ніг також може бути побічним ефектом деяких ліків, наприклад ліків для серця або діабету.

Так само вони можуть набрякати під час вагітності, особливо якщо ви багато стоїте, але це вимагає максимальної уваги: ​​якщо набряк щиколоток і литок виникає раптово або є сильним, це може бути ознакою прееклампсії, небезпечного стану для матері. , і для плоду! Набряк ніг супроводжується набряком обличчя та рук, затуманенням зору, рідкісним сечовипусканням, болем у животі, блювотою, нудотою та головним болем.

Давайте подивимося, які ще причини викликають набряк ніг

Захворювання печінки

Альбумін виробляється печінкою і є найважливішим білковим компонентом, який утримує воду в кровоносних судинах і запобігає її витоку в тканини. Якщо печінка хвора, вона вже не може виробляти достатню кількість альбуміну і вода переходить в тканини, виникають набряки на ногах. Погана новина полягає в тому, що цей симптом виникає лише тоді, коли ураження печінки вже серйозне або лише коли вже досягнуто цирозу.

Тромбоз глибоких вен і тромбофлебіт

Нога також може набрякати через наявність тромбу у вені. Шкіра на ураженій ділянці стає червоною та теплою, і існує ризик того, що шматочок тромбу може відірватися та потрапити до легенів, мозку чи серця.

Щоб запобігти утворенню тромбів, тих, хто має таку проблему, довічно лікуватимуть антикоагулянтами.

Венозна недостатність

Коли клапани у венах ніг, які перешкоджають зворотному руху крові, перестають працювати належним чином і вени перестають переносити необхідну кількість крові від ніг назад до серця, кров застоюється в м’яких тканинах литок і щиколоток: мова йде про венозної недостатності.

Лімфедема або лімфедема

Лімфедема – це скупчення рідини в тканинах через неправильну роботу лімфатичної системи. Лімфатична система в основному є дренажною системою тіла, яка займається видаленням рідини з різних частин тіла.

Догляд за лімфедемою включає бинтування ураженої кінцівки, носіння компресійних панчіх, легкі вправи та масаж лімфатичних вузлів для стимулювання дренажу. Крім того, шкіра запаленої ділянки також подбає про себе, щоб знизити ризик інфекцій.

Хвороба печінки

Нирки головним чином відповідають за балансування рівня солі та інших мінералів у крові та регуляцію кількості води в організмі. Якщо нирки серйозно уражені хворобою, вони більше не можуть ефективно фільтрувати кров і виводити рідини та інші відходи через сечу. Таким чином, відбувається накопичення в організмі, в тому числі в ногах.

При захворюваннях нирок, крім набряків ніг, може набрякати область навколо очей і рук, частішає нічне сечовипускання і підвищується артеріальний тиск. Крім того, якщо зробити тести, буде виявлено наявність крові або білка в сечі.

Хронічна хвороба нирок може призвести до ниркової недостатності, яка потребує діалізу або трансплантації нирки.

Що ви можете зробити, щоб полегшити симптоми

  • Уникайте споживання солі (спричиняє затримку води)
  • Носіть компресійні панчохи
  • Щодня займайтеся спортом
  • Тримайте ноги на стіні кілька разів на день протягом 30 хвилин (або на підлокотниках дивана, на кількох подушках, покладених одна на одну)
  • Спробуйте сольові ванни, масаж і сечогінні чаї

Порада:

Не ставтеся легковажно до набряку ніг, особливо якщо він частий (або постійний) і супроводжується іншими симптомами, згаданими вище.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *