Неалкогольна хвороба печінки – 4 речі, які руйнують здоров’я печінки

Загальновідомо, що надмірне вживання алкоголю може викликати серйозні захворювання печінки, але це не єдиний шкідливий фактор для здоров’я цього важливого органу.

В останні роки нове захворювання піднялося на перше місце в списку станів, що призводять до печінкової недостатності: неалкогольна хвороба печінки. Цей стан може призвести до діабету 2 типу та цирозу печінки.

Однією з основних причин цього захворювання є споживання цукру: нещодавнє дослідження показало, що хоча учасники, які щодня споживали більше цукру, набрали лише 2% ваги, їхня печінка накопичила на 27% більше жиру.

Лікарі рекомендують щодня зменшувати кількість споживаного цукру і переходити на здорову дієту на основі овочів і фруктів.

Що варто знати про печінку

Печінка важить від 1500 до 2000 грамів, розташована в правій частині живота, поруч із шлунком, і є такою ж важливою для організму, як серце та легені.

Печінка – справжня «хімічна лабораторія» і справжній «детоксикаційний центр», який переробляє такі отрути, як жири та алкоголь. Він також виконує роль генерації життєво важливих ферментів і білків, без яких ми не могли б жити.

Доктор Роксана Матеєску, лікар-ординатор геріатрії та геронтології:

« Основна роль печінки — фільтрувати кров, що надходить із шлунково-кишкового тракту, перш ніж вона потрапить до решти тіла. Печінка також детоксикує хімічні речовини та метаболізує ліки. Крім того, він виробляє важливі білки для згортання крові та інших функцій. 

Ось 4 речі, які руйнують здоров’я печінки

Цукор

Від зубів до печінки цукор лише шкодить. Печінка використовує певний вид цукру, фруктозу, для створення жиру, а занадто багато рафінованого цукру призводить до накопичення жиру в цьому органі, що викликає захворювання печінки.

Моноглутамат натрію

Він використовується для покращення смаку більшості продуктів у харчовій промисловості, від ковбас і напоїв до чіпсів. Згідно з деякими дослідженнями, ця хімічна речовина сприяє накопиченню жиру та запаленню в печінці, що призводить до неалкогольної хвороби печінки та раку печінки.

Деякі трав’яні добавки

Те, що на етикетці написано «натуральний», не означає, що воно безпечне. Кава-кава представляє справжню небезпеку: це трава, яка може полегшити симптоми менопаузи та допомогти вам розслабитися, але дослідження показують, що вона також може уповільнювати роботу печінки, викликаючи гепатит і печінкову недостатність.

Деякі країни навіть заборонили цю рослину. Перед прийомом будь-яких трав’яних харчових добавок рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Надлишок вітаміну А

Вітамін А міститься в молоці, яйцях, фруктах і овочах, особливо жовтих, червоних і оранжевих.

Ми також можемо знайти його в багатьох добавках, оскільки він має здатність зміцнювати зір, кістки та імунну систему. Хоча він забезпечує ці переваги, у великих дозах він стає токсичним для печінки. Таким чином, дози вище 10 000 МО на день не рекомендуються.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *